Україна не зможе повністю закрити східні кордони - Кучма

Четвер, 11 жовтня 2001, 15:23
Президент України Леонід Кучма заявляє, що Україна не здатна зараз повною мірою захистити свої східні кордони.

"Так, ми сьогодні не здатні закрити наші кордони. У нас тільки західні кордони закриті, й еміграція зі всього світу збирається тут", - сказав президент у Чернівцях, зазначивши, що "це – великий тягар для українського бюджету".

Кучма підкреслив, що Україна вживає всіх заходів по зміцненню кордону. Однак, він висловив сумнів з приводу того, "наскільки ефективними вони будуть. Багато партизанських стежок, які тягнуться з Молдови, Придністров'я і Росії. Якщо основну дорогу перекрити, сільських доріг більше ніж досить".

Кучма також спростував думку, що зміцнення східного кордону викликане бажанням відгородитися від Росії. "Жодним чином", - цитує президента Інтерфакс-Україна. Глава держави зазначив, що кордони необхідні, передусім, щоб мати можливість "регулювати товарні, грошові і людські потоки".

Кучма сподівається, що Україні вдасться уникнути негативних наслідків напливу нелегальних мігрантів внаслідок антитерористичної операції в Афганістані. "Ми повинні мати можливість себе захистити, особливо у такий період", - сказав президент.powered by lun.ua