Британія закликає резервістів повернутися на службу і не виключає участі в наземній операції

Понеділок, 15 жовтня 2001, 11:54
Британське міністерство оборони збирається звернутися з проханням до резервістів добровільно повернутися на військову службу, щоб взяти участь в міжнародній війні проти тероризму.

У понеділок оборонне відомство оголосить, що воно збирається запропонувати 150 чинам, які перебувають у запасі, включно з тими, що служили у допоміжних підрозділах, надати підтримку бойовим частинам, які беруть участь в операції проти Усами бен Ладена.

Найбільш бажаними кандидатами у волонтери є колишні військовослужбовці, що мали відношення до військової розвідки, зокрема ті, що мають досвід розшифровки аерофотознімків.

Залучення додаткових фахівців дозволить швидше домогтися результатів у визначенні місцезнаходження біженців або бойових втрат за даними, що надаються повітряною розвідкою.

Якщо рішення про відправку сухопутних військ до Афганістану буде прийняте, підуть звернення і до інших фахівців, насамперед до медичного персоналу.

Досі Британія забезпечувала головним чином тилову підтримку. У неділю ж було завдано удару по Афганістану крилатими ракетами з підводних човнів Королівських військово-морських сил. У п'ятницю начальник Генерального штабу збройних сил Сполученого Королівства заявив, що британські війська можуть бути направлені в Афганістан, якщо почнеться наступ на суші.

Адмірал сер Майкл Бойс сказав, що він найсерйознішим чином розглядає перспективи використання в операції на афганській території 3-ї бригади командос, яка зараз бере участь в маневрах у Омані, а, крім того, спеціальних підрозділів, натренованих для ведення бойових дій в умовах зими, а також в горах.

Він зазначив, проте, що застосування сухопутних військ буде обмежено коротким періодом часу і лише по чітко позначених цілях.

Бі-Бі-Сі

Читайте також:

* США контролюватимуть встановлення влади в Афганістані. Північний альянс поповнюється талібами
* Британія закликає резервістів повернутися на службу і не виключає участі в наземній операції
* За останній місяць врятовані від терактів Париж, Йемен, Туреччина і Брюссель
* В Британії запроваджено цензуру
* Захворювання сибіркою – наслідки теракту
* Бен Ладен готує радіоактивну бомбу
* Американці відмовилися вбити лідера талібів
* США ВІДНОВИЛИ УДАРИ ПО КАБУЛУ І КАНДАГАРУ
* В Європі проходять численні антивоєнні протести
* СИБІРСЬКА ВИРАЗКА ВИЯВЛЕНА В АВСТРІЇ, ТРЕТІЙ КРАЇНІ ПІСЛЯ США І ІТАЛІЇ
* Таліби знову відмовилися видати бен Ладена
* У Генуї госпіталізовано п'ятьох чоловік з підозрою на сибірську виразку
* У США - четвертий випадок захворювання на сибірську виразку. Країна в паніці
* Американці, які живуть в хмарочосах, скуповують парашути
* Всі події від 11 вересня до сьогоднішнього дняpowered by lun.ua