CNN звернулася до бен Ладена з питаннями

Середа, 17 жовтня 2001, 12:40
Американська телекомпанія CNN повідомила, що направила 6 питань Усамі бен Ладену, який підозрюється у причетності до терактів у США 11 вересня.

За її даними, ініціатива такого інтерв'ю надійшла від очолюваної цим мільйонером-терористом організації "Аль-Каїда". Її емісар вступив у контакт із катарською телекомпанією "Аль-Джазіра", єдиної, якій дозволено талібами залишитися у Кабулі, і запропонував надіслати касету з відповіддю свого лідера на питання цих двох електронних ЗМІ.

CNN проінформувала, що не знає, де знаходиться бен Ладен, і що не гарантує випуск його інтерв'ю в ефір, щоб уникнути пропаганди його поглядів. Проте питання йому відіслані. Вони стосуються ролі "Аль-Каїди" у терактах 11 вересня і сьогоднішній дій по поширенню бацил сибірської виразки, реакції бен Ладена на критику мусульманських лідерів і припущень про те, що його прихильники мають у своєму розпорядженні зброю масового знищення.

От про що вирішила довідатися у бен Ладена телекомпанія CNN:

1. Ваш представник схвалив теракти 11 вересня, коли загинули тисячі безневинних людей, а також відзначив, що готується ще ряд терактів подібного характеру (коли у високий будинок врізається літак). Як Ви і Ваші послідовники можете виправдати вбивство безневинних людей?

2. Яка роль "Аль-Каїди" в організації терактів 11 вересня?

3. Чи причетні Ви або Ваша організація до спалаху сибірської виразки у США?

4. Терористи, які вчинили теракти, одержували фінансову допомогу від "Аль-Каїди" або навчалися на тренувальних базах організації в Афганістані? Чи причетні до цього інші уряди або організації?

5. У минулому Ви звернулися до своїх спільників за допомогою у придбанні зброї масового ураження - ядерної, хімічної і біологічної зброї. Чи маєте Ви або Ваші спільники у своєму розпорядженні таку зброю, якщо так, то чи буде використана ця зброя?

6. Більшість лідерів мусульманських і арабських країн, включаючи мусульманських клерикалів і лідера Палестинської автономії Ясира Арафата, відзначають, що в Ісламі немає ніякого виправдання тероризму. Вони засудили Вас, Ваших послідовників і оголошену Вами священну війну. Як ви відповідаєте на їхню критику?

"У нас немає ніяких припущень з приводу відповідей бен Ладена, і ми маємо намір опублікувати тільки ті відповіді, що будуть заслуговувати на висвітлення. Ми будемо тримати Вас у курсі", - відзначає CNN.


Читайте також:

* Епідемію "сибірки" організувала якась держава?
* Американці завдали могутнього удару по Афганістану. Загинули 5 чоловік. Усама бен Ладен не постраждав
* Бацили сибірської виразки можуть бути з колишніх радянських лабораторій - думка експерта
* ФБР виходить на зв'язок між сибірською виразкою і терористами. У вівторок заразилася дитина
* США покінчать з бен Ладеном протягом 30 днів
* Після того, як військові США "пощадили" муллу Омара, Буш вирішив командувати загонами спецпризначення сам
* У будівлю відомства федерального канцлера Німеччини прийшла посилка з білим порошком
* Всі події від 11 вересня до сьогоднішнього дняpowered by lun.ua