Збито американський вертоліт. "Таліби" беруть відповідальність на себе

Субота, 20 жовтня 2001, 15:04
Пентагон визнав загибель двох американських військовослужбовців внаслідок катастрофи пошуково-рятувального вертольота. Однак, за даними військового відомства США, вона сталася не в Афганістані, а в сусідньому Пакистані. Внаслідок катастрофи загинуло двоє військовослужбовців США.

Жодних деталей цього випадку не наводиться, однак, за даними з військових джерел, вертоліт використовувався для забезпечення операції, яку проводили підрозділи американського спецпризначення на півдні Афганістану, в районі Кандагару, де розташована штаб-квартира руху "Талібан".

Президент США Джордж Буш, який перебуває у Шанхаї, підтвердив загибель американських військовослужбовців, підкресливши, що вони загинули "за праву справу". "Ми повинні перемогти, і ми переможемо", - додав він.

Рух "Талібан" стверджує, що вертоліт, втрачений США внаслідок першої наземної операції в Афганістані, було збито ППО талібів. Як заявив прес-секретар посольства "Талібан" в Ісламабаді Сохаїл Шаїн, "вертоліт було збито над територією Афганістану, але він зміг дотягнути до пакистанського кордону, де і впав". США заявляють про те, що катастрофа сталася випадково для того, щоб не знизився моральний рівень їх військ, - підкреслив прес-секретар. Зі слів Шаїна, США "необхідно надіслати до Афганістану не менше 100 тисяч солдат, тільки тоді можна буде говорити про війну талібів і американців".

Інтерфакс, РосБізнесКонсалтинг

Читайте також:

* Американці провели першу наземну операцію в Афганістані
* Збито американський вертоліт. "Таліби" беруть відповідальність на себе
* Буш задоволений ходом війни
* Сибірську виразку надіслали до бразильського офісу The New York Times
* Таліби не причетні до спалаху сибірської виразки у США
* За що Америку не люблять на Сході?
* США готові застосувати ядерну зброю в ході війни з тероризмом
* Журналістів, які перетнуть кордон Пакистану, будуть вбивати
* До наземної операції США в Афганістані підключаться британські загони спецпризначення
* Таліби масово переходять на сторону військ Північного альянсу
* Американським солдатам видали злитки золота для підкупу афганців
* Всі події від 11 вересня до сьогоднішнього дня



powered by lun.ua