Після 11 вересня українці подумали, що Кучма не гірший за інших?

Понеділок, 22 жовтня 2001, 13:48
За останній місяць українці стали більше довіряти органам державної влади і вищим посадовим особам. Однак помітно знизилося довіра до Збройних сил та міністра оборони.

Про це повідомила експерт Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкина, коментуючи дані соціологічного опитування, проведеного 4-11 жовтня фірмою "Социс" і Фондом "Демократичні ініціативи".

Рівень недовіри до президента Кучми знизився на 12% (з 40% до 28%), Верховній Раді - на 10% (з 52% до 42%), Кабінету міністрів - на 5% (з 36% до 31%).

Поменшав також рівень недовіри до прем'єра Анатолія Кінаха (з 10% до 7%), голови парламенту Івана Плюща (з 35% до 31%), секретаря Ради національної безпеки і оборони Євгена Марчука (з 37% до 28%).

Експерт пояснює підвищення довіри до органів влади і вищих посадових осіб подіями 11 вересня в США, оскільки "люди побачили, що в нас не все так погано, і не відбувається нічого подібного".

Разом з тим, трагедія з російським літаком Ту-154 вплинула на ставлення населення України до Збройних сил і міністра оборони Олександра Кузьмука. До цього, під час попередніх опитувань соціологи жодного разу не констатували зниження довіри до ЗС. Але після трагедії число тих, хто повністю довіряє армії, знизилася з 38% у вересні до 34% - у жовтні.

Число громадян, які повністю довіряють міністру оборони, скоротилося з вересня на 3% і в жовтні становило 15% від числа опитаних.

Щоправда, опитування проводилося в той час, коли трагедія тільки сталася, і багато хто тоді тільки здогадувався, хто є винуватцем катастрофи.

За матеріалами Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua