Обшуки в кабінеті Замковенка були незаконні, підтвердив Верховний суд

Четвер, 25 жовтня 2001, 20:30
Верховний суд України підтвердив рішення про визнання незаконними обшуків у колишнього голови Печерського місцевого суду Києва Миколи Замковенка. Раніше з цього приводу було прийнято рішення Київського обласного апеляційного суду, що визнав обшуки у Замковенка незаконними, повідомив в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна адвокат екс-судді Андрій Федур.

Зі слів Федура, це рішення Верховного суду прискорить процес розгляду скарг Замковенка на указ президента про його усунення з посади судді і на дії Вищої ради юстиції.

29 травня прокурор Києва Юрій Гайсинський порушив кримінальну справу у відношенні Замковенка по ст. 165 ч.2 КК України - зловживання владою або службовим становищем. У приміщенні суду, а також по місцю проживання судді було проведено обшук і вилучення комп'ютерної техніки і документів. Сам Замковенко вважає дії прокуратури "тиском на суддів".

24 липня президент Кучма своїм указом звільнив Замковенка з посади судді Печерського райсуду Києва в зв'язку з порушенням присяги судді на основі подання Вищої ради юстиції з урахуванням рішення Кваліфікаційної комісії місцевих суддів столиці України.

У Жовтневому суді столиці розглядається скарга на указ президента про звільнення Замковенка з посади. У Шевченковськом суді – скарга Замковенка на дії Вищої ради юстиції.

powered by lun.ua