ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

Четвер, 25 жовтня 2001, 21:11
Рахункова комісія Верховної Ради України ухвалила рішення вважати прийнятим Земельний кодекс у другому читанні і загалом. Як повідомив глава рахункової комісії, перший заступник комітету з питань регламенту ес-дек Володимир Заєць, в ході голосування іменними бюлетенями за прийняття кодексу проголосували 232, проти - 2, утрималися – 0 з 240 депутатів, що зареєструвалися для участі в голосуванні. 6 бюлетенів визнані недійсними.

У той час, коли Заєць оголошував рішення комісії, представники фракції Компартії скандували "Ганьба!", "Бандити!", продовжували стояти навколо президії і трибуни Верховної Ради. Вони також безперервно дзвонили в дзвінок, яким користується головуючий на сесії.

Протягом всього дня комуністи блокували ухвалення Земельного кодексу, який вводить приватну власність на землю.

Разом з тим, кодексом вводиться п'ятирічний мораторій на операції з купівлі-продажу будь-якої землі.

У період з 2005 до 2010 року можна буде продавати не більше за 100 га земель сільськогосподарського призначення одній людині.

Кодекс також передбачає, що землі сільгосппризначення не можуть передаватися у власність іноземним громадянам, особам без громадянства, іноземним юридичним особам і іноземним державам.

Покупцями земельних дільниць сільгосппризначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва можуть бути громадяни України, що мають сільськогосподарську освіту або досвід роботи в с/г, або що займаються веденням товарного с/г виробництва, а також юридичні особи, у яких в документах про заснування передбачено ведення сільськогосподарського виробництва.

Громадяни і юридичні особи, а також територіальні громади і держава мають право придбати у власність земельні дільниці на основі міни, дарування, успадкування і інших цивільно-правових відносин.

Згідно з документом, органи держвлади і місцевого самоврядування здійснюють продаж земельних дільниць державної або комунальної власності громадянам і юридичним особам, що мають право на придбання земельних дільниць у власність, а також іноземним державам відповідно до даного кодексу.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua