Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

ФБР завершило експертизу. Мельниченко говорив правду

Четвер, 15 листопада 2001, 14:40
Колишнього президентського охоронця Миколу Мельниченка днями перевiрили на "детекторi брехнi" працiвники Федерального бюро розслiдування США. Результати обстеження пiдтвердили, що майор Мельниченко казав правду, розповiдаючи, де i за яких обставин вiн здiйснював свої записи у кабiнетi Кучми. Про це повiдомив у Львовi лiдер Соцпартiї Олександр Мороз під час зустрічі в Центрі політичного прогнозування "Високий замок".

Вiн також заявив, що днями мав телефонну розмову з Мельниченком, пiд час якої останнiй повiдомив, що недавно проведена американцями експертиза має пiдтвердити автентичнiсть усiх записiв розмов Кучми.

УП звернулася за коментарем щодо експертизи у ФБР до посольства США у Києві та розраховує отримати офіційну позицію дипломатичного представництва найближчим часом. У той же час, за досвідом попередніх звернень, відомо, що ця установа не уповноважена надавати коментарі на дану тему - оскільки посольство є частиною структури Держдепу, а ФБР підпорядковане міністерству юстиції.

Розвиваючи тему майора, Мороз не пiдтвердив можливостi включення колишнього президентського охоронця до першої п'ятiрки виборчого списку Соцпартiї, як про це повiдомляли деякi ЗМI. "Поки що така можливiсть на нашiй Полiтрадi не розглядалася, не було про це розмови i з самим Миколою Мельниченком", - сказав голова СПУ.

Одна iз причин – необхiдно визначити правовий статус майора, який, як вiдомо, отримав полiтичний притулок у США. Цим питанням, за словами Мороза, зараз ретельно займаються юристи його партiї.

Мороз також заявив, що "не шкодує, що 28 листопада минулого року оприлюднив записи майора Мельниченка, бо, навiть, незважаючи на протидiю влади, це суттєво змiнило ситуацiю в нашiй державi".

Опозицiї вдалося зберегти Конституцiю, парламент, домогтися звiльнення найбiльш одiозних урядовцiв. Але найголовнiшим результатом "касетного скандалу", за словами лiдера СПУ, стало те, що громадяни України переконалися: державою керує людина, яку можна пiдозрювати у скоєннi важкого злочину. Як було заявлено, у правдивiсть записiв Мельниченка нинi вiрить 86 вiдсоткiв громадян України.

"На жаль, влада вiдмовилася давати вiдповiдi на питання, поставленi того дня пiд час виступу у Верховнiй Радi, а саме, хто i чому дав наказ знищити Георгiя Гонгадзе. Президент заблокував ухвалення законiв про iмпiчмент, про спецiального прокурора, слiдчого та спецiальнi депутатськi комiсiї, проте я вiрю, що i касетний скандал, i "справа Гонгадзе" врештi будуть доведенi до завершення", - сказав Мороз.

Водночас, за його словами, обидвi резонанснi справи змусили його змiнити своє ставлення до деяких полiтикiв та партiй. Зокрема, розчарувала Мороза угодівська позицiя керiвництва Компартiї, яка унеможливила усунення вiд влади Леонiда Кучми. З числа нацiонал-демократiв лiдера соцiалiстiв дуже здивувало "консервативне, сповнене стереотипiв минулого" ставлення до дiй
опозицiї голови УНР Юрiя Костенка та багатьох членiв Руху Удовенка. Проте є i винятки. У їхньому числi - голова УРП Левко Лук'яненко, народнi депутати Тарас Чорновiл, Тарас Стецькiв та Iгор Юхновський, якi пiдтримали акцiї опозицiйних сил.

Від УП

15 листопада - не просто дата. Цього дня рівно рік тому було знайдено тіло Георгія Гонгадзе. У маленькому, мало кому відомому до цього містечку Таращі. Тоді ще ніхто, крім Мороза і майора Мельниченка, не знав про існування плівок. Тоді ще ніхто не знав, чим продовжиться ця історія... Тоді ще ніхто не знав, що зимою на вулиці вийдуть тисячі людей, але вже весною розрізнена опозиція програє слабкому як ніколи Кучмі.

Але цього дня, рік тому, дехто з кучминого оточення вже сичав у відповідь на інформацію про знайдене тіло : "президенту свято зіпсували". Свято у президента тільки починається. Всього рік минув, а вже зрозуміло, що не бачити Кучмі спокійних ночей, не бачити йому спокійної пенсії - мусить переховуватися де-небудь за кордоном, і то, там, де йому дозволять - з такою історією не всякий носа на вулицю висуне!

Хотілося його ненавидіти, але стає тільки шкода. Жаль його, але соромно за себе - в країні такий лідер, якого особисто я не заслуговую. Якби то ж Ющенко (хай пробачить він нам таку часту згадку про себе) хоч раз спитав себе - чи гідний він цього правителя? Чи не соромно йому за країну, яку він так любить і не боляче за народ, який нічого толком не знає і толерантний до непристойності? Чи сказав він собі хоч раз: "я не буду брехати і не буду боятися?" Не в Ющенку справа. Так повинен сказати кожен, в кому ще не вмерла людина - раніше говорили Громадянин.

Почнемо з себе?

Олена Притула (щоб не дратувати "гаранта" безіменними статтями, які він все одно брудом назве)

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування