Голосувати будемо там, де живемо, а не там, де прописані

Вівторок, 20 листопада 2001, 14:46
На майбутніх парламентських виборах в Україні виборці будуть голосувати не за місцем прописки, а за місцем проживання, повідомив голова ЦВК Михайло Рябець.

Він нагадав, що у новій редакції закону про вибори народних депутатів немає згадки і посилань на інститут прописки, а чітко виписане поняття "місце проживання". Крім того, у законі даний перелік документів, на основі яких громадяни України можуть отримати виборчий бюлетень у день виборів.

Разом з тим, кожний громадянин може бути внесений тільки в один список, підкреслив голова ЦВК. Якщо у нього не буде можливості проголосувати за місцем внесення у список у день виборів, він повинен за 25 днів до виборів звернутися до дільничої комісії і отримати відкріпний талон, по якому він зможе проголосувати у будь-якому іншому місці. Дублікат відкріпного талона у разі утрати не видається.

Рябець підкреслив, що у законі чітко виписана процедура складання списків виборців, а також вказані відповідальні за це органи і посадові особи. Списки виборців повинні бути складені до 15 січня. Офіційна виборча кампанія почнеться 1 січня.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua