Донецькі отримали міністерство палива і енергетики

35 переглядів
0
Вівторок, 20 листопада 2001, 17:05
Донецькі йдуть. Наступ на столицю господарів вугільного регіону, що трохи сповільнився останнім часом, продовжився призначенням головного енергетика країни. Віталій Гайдук, новий міністр палива і енергетики, не приховує, що був серед творців корпорації "Індустріальний союз Донбасу". Говорить, що знає Ріната Ахметова: "Як я можу не бути знайомим з президентом футбольного клубу "Шахтар", вболівальником якого я є".

Гайдук, призначений главою Мінпаливенерго у вівторок після відповідного указу Кучми, зрадив неписаному правилу чиновників – не давати інтерв'ю до вступу на посаду. Гайдук дав першу міні-прес-конференцію на ганку міністерства, чекаючи Кінаха, який лише повинен був відрекомендувати його колективу відомства.

"Якщо говорити про дончан - я дійсно вихідець з донецького регіону і дуже віддана Донбасу людина. У такому випадку на мені лежить подвійна відповідальність - [і за міністерство], і за Донбас".

Зі слів нового міністра, на посаду його запросив Кінах після "співбесіди". Коли вона відбулася - на думку Гайдука, це "не суттєво".

Він мляво відкидає обвинувачення в тому, що після приходу на міністерську посаду посилиться вплив донецького клану: "З точки зору політичних акцентів я не думаю, що політики можуть говорити щось інше. Це їх аргумент з точки зору політичних амбіцій, гри. Мене ж не на банкет запросили, а працювати в міністерство. На мені лежить відповідальність".

Ще одне фантастично знакове висловлювання: "Я не думаю, що зараз час для реформ. Треба стабілізувати ситуацію і дати країні той імпульс, який дозволить бути упевненим, що зиму ми пройдемо нормально, світло і тепло будуть в кожному домі". А про "реформи і системні заходи", зі слів Гайдука, "треба думати".

Гайдук працював першим заступником міністра з січня 2000 року до квітня 2001 року. З посади пішов, тому що мав "інше бачення розвитку міністерства". "У міністра є право реалізовувати ту політику, яку він хоче, і з тими людьми, які розуміють, чого він хоче домогтися". Проблеми вугільної галузі, на думку нового міністра, "вимагають особливих знань і підходів". "Можливо, навіть трошки інших підходів, крім тих, до яких ми звикли".

Гайдук до роботи в Мінпаливенерго в 1995-1996 роках працював заступником голови з питань роботи промисловості, транспорту і зв'язку, а в 1997 - першим заступником голови Донецької обладміністрації.

P.S. "Пан Гайдук своїм приходом посилить будь-яке підприємство. У тому числі і міністерство", - сказав Ахметов в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" в 2000 році.

P.P.S. Представляючи Гайдука, Кінах підкреслив, що новий голова міністерства має закріпити позитивні результати в ПЕК, досягнуті попереднім керівництвом галузі.

За словами прем'єра, від нового керівництва ПЕК потрібно "не просто розв'язання поточних проблем "пожежними методами". "Необхідно вирішувати системні проблеми галузі", - сказав Кінах.

Глава уряду зазначив, що в "секторі ПЕК останнє слово має бути за державою". Разом з тим він висловився за створення умов для ринкової конкуренції в галузі.

Прем'єр підкреслив, що вибір кандидатури голови Мінпаленерго не став результатом тиску окремих політичних і фінансових груп, а був продиктований професійними і моральними якостями кандидата.

Кінах високо оцінив роботу екс-міністра Станіслава Сташевського, зазначивши, що той "залишається в урядовій команді".

Гайдук, в свою чергу, зазначив, що робота ПЕК не повинна стати стримуючим чинником для зростання економіки, а також розмінною картою в період передвиборної кампанії.

Читайте також:

Кучма звільнив стратегічного міністра
Робочий тиждень Кучма почав із звільнення Станіслава Сташевського з посади міністра палива і енергетики. Вірогідного кандидата - Віталія Гайдука - прийнято вважати людиною, близькою до Донецького клану. Він стояв біля витоків гігантської групи "Індустріальний союз Донбасу". Після утворення ТУНДРи Гайдук був обраний співкоординатором блоку від Партії регіонів.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Усі коментарі