Четвер, 22 листопада 2001, 15:06
ЦСКА – "Шахтар" – 0:0
ЦСКА: Кернозенко, Ткаченко, Мальцев, Анненков, Кирлик, Білозор, Поляруш, Мікадзе, Закарлюка, Костишін, Волосянко

Шахтар: Вірт, Старостяк, Флоря, Тимощук, Попов, Аліуце, Бахарєв (Ндійайе), Зубов, Ателькін, Воробей, Окоронкво

В останньому для себе матчі першого кола донецький "Шахтар" традиційно для нового чемпіонату втратив два очка в грі з не найсильнішим суперником. Цього разу нічия в Києві з ЦСКА може коштуватиме не лише лідерства в чемпіонаті України, а й традиційно недорахованих очок на фініші першості.

Про те, що гра не була видовищною, не варто й згадувати, причин цьому декілька. Одна з них - дощ, який супроводжував футболістів всю гру, інша - грамотна гра армійців Києва, які не дали гірникам "розгулятися" на полі стадіону "Динамо".

Футболісти ж Донецька, також усвідомлюючи, що від результату матчу не тільки залежить, хто лідируватиме після першого кола, але й те, на скільки вони не зможуть відірватися від київського "Динамо" на початку, як в цілому, і у всій грі постійно атакували. Але в деяких випадках не вистачало майстерності, а в інших - просто не щастило. В той же час саме армійці Києва в першому таймі, дещо оговтавшись, мали нагоди щоб вийти вперед.

Спочатку Ткаченко не скористався подарунком Тимощука, який не дотягнувся до м’яча, і не зміг переграти Вірта. Вже через декілька хвилин Костишин після передачі з лівого флангу ввійшов в штрафний і потужно пробив, після чого м’яч пролетів в декількох сантиметрах біля стойки воріт.

На ці два випади футболісти донецького "Шахтаря" відповіли ударом головою Ателькіна з метрів 6-ти, але Керонезенко парирував його удар.

В другому таймі ЦСКА ще більш пов’яз в захисті, не даючи гірникам розвернутися, і нав’язуючи їм свій футбол. Про атаку господарі згадували лише миттєво, поглядаючи на годинники.

"Шахтар" вже вкотре страждає через реалізацію моментів. В другій 45 хвилинці небезпечно пробивали Ателькін та Бахарєв двічі, але м’яч вперто минав ворота Кернозенка й до кінця гри. Отже, нічия з рахунком 0:0 і "Шахтаря" залишається чекати результату матчу в Харкові, де місцевий "Металіст" прийматиме київське "Динамо.

"Шахтар" набрав після 13 турів 33 очка і поки що випереджає "Динамо" на 4 очка, але в команди Лобановського ще дві гри в запасі.

01:10
Центр дослідження енергетики: Україна використовує 12 ГВт електрогенерації, 8 з них просить сусідів