Відставка Медведчука говорить про імпотенцію депутатів - Кучма

Понеділок, 17 грудня 2001, 19:10
Президент України Леонід Кучма заявляє, що відставка першого заступника голови Верховної Ради Віктора Медведчука свідчить про те, що депутати парламенту не здатні створити дієву більшість.

В інтерв'ю журналістам у понеділок у Києві президент висловив думку, що події у Верховній Раді 13 грудня, коли депутати проголосували за зняття з посади першого віце-спікера, підтверджують той факт, що дієвої "більшості в парламенті не було, а була тільки ситуативне, коли сходилися інтереси політичних сил".

І у зв'язку з цим Кучма покладає великі надії на майбутній парламент. "Хочеться, щоб у небуття всі ці проблеми пішли, щоб прийшли нові люди", - сказав президент, відповідаючи на прохання журналістів прокоментувати, як буде працювати парламент третього скликання до кінця своїх повноважень.

"Не хочу загадувати", - сказав Кучма. Він зазначив, що зустрічався з головою Верховної Ради Іваном Плющем, у якого "гарний настрій з точки зору працездатності парламенту".

Відставка Медведчука говорить про те, що майбутні вибори у Верховну Раду повинні пройти під лозунгом "Рішення референдуму - у життя", сказав глава держави.

"Далі працювати у постійному протистоянні виконавчої і законодавчої влади і при безвідповідальному парламенті неможливо", - сказав Кучма, маючи на увазі, що на розв'язання цих проблем і були направлені результати всеукраїнського референдуму.

Як повідомлялося, Медвечук був знятий з посади першого віце-спікера рішенням парламенту 13 грудня.

У ході Всеукраїнського референдуму 16 квітня 2000 більше за 80% виборців підтримали всі 4 питання референдуму - про право президента достроково припиняти повноваження парламенту у випадку, якщо протягом місяця депутати не змогли сформувати більшість або протягом 3-х місяців Верховна Рада не затвердила проект держбюджету; про обмеження депутатського імунітету; про скорочення кількості депутатів парламенту з 450 до 300; про необхідність формування двопалатного парламенту.

Верховна Рада на 6-й сесії не ухвалила позитивного рішення відносно імплементації підсумків цього референдуму. Таким чином, це питання було зняте з порядку денного і, згідно із законом, оскільки він передбачає внесення змін у Конституцію, до нього можна повернутися тільки через рік, тобто, у 2002 році.

Інтерфакс-Україна-Вибориpowered by lun.ua