Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

СБУ телефонних розмов Ющенка і Омельченка не "слухала"

П'ятниця, 11 січня 2002, 16:14
Заяви деяких українських політиків про те, що до інциденту з прослуховуванням телефонних розмов між лідерами блоків "Єдність" Олександром Омельченком і "Наша Україна" Віктором Ющенком ніби причетна СБУ, не мають під собою підстав.

Так прокоментувала оприлюднення записів телефонної розмови прес-секретар голови СБУ Марина Остапенко.

Вона зазначила, що, згідно із законом України "Про оперативно-пошукову діяльність", зняття інформації з каналів зв'язку здійснюється виключно за рішенням суду, на основі подання керівника оперативного підрозділу і узгоджується з прокурором.

При цьому прослуховування може бути застосоване тільки стосовно осіб, які здійснили або підозрюються у здійсненні тяжкого злочину, підкреслила Остапенко.

Зі слів прес-секретаря, "в своїй діяльності СБУ керується виключно нормами законодавства".

На думку Остапенко, "телефонний скандал привернув увагу до іншої віднедавна існуючої в Україні проблеми - незаконному зняттю інформації, здійснюваному приватними, недержавними структурами".

"У цей час в Україні існує досить організацій, які мають можливість придбати відповідну апаратуру, і ця проблема дійсно вимагає свого рішення. Очевидно, не випадково в новому Карному кодексі України за несанкціоноване прослуховування передбачається вже не адміністративна, а карна відповідальність", - сказала Остапенко.

Зі слів прес-секретаря, якщо у рамках порушеної карної справи прокуратура Києва звернеться до СБУ, то "СБУ підключиться до розслідування цієї справи".

Як повідомлялося, аудіозапис телефонної розмови Ющенка і Омельченка оприлюднив один з лідерів "Народного Руху України за єдність" Дмитро Понамарчук, заявивши про тиск міського голови Києва на лідера блоку "Наша Україна". Омельченко дав зрозуміти, що така розмова мала місце.

Інтерфакс-Україна-Вибори

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: