СПУ пропонує Рябцю уважніше читати закон про вибори і не боятися Мельниченка

Четвер, 17 січня 2002, 12:14
Голова ЦВК Михайло Рябець турбується з приводу можливого викриття його участі в фальсифікації результатів президентських виборів 1999 року і всеукраїнського референдуму 2000 року. Саме цим СПУ пояснює заяву Рябця про неможливість реєстрації кандидатом в народні депутати України від СПУ екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка.

У вівторок, 15 січня, голова Центральної виборчої комісії Михайло Рябець заявив, що Соціалістична партія матиме проблеми з реєстрацією кандидатом в народні депутати України екс-майора Миколи Мельниченка. У інтерв'ю журналістам він заявив, що він особисто "буде здивований, якщо документи з такими даними" поступлять до Центрвиборчкому.

При цьому він послався на п.1 ст. 8 закону про вибори народних депутатів, згідно з яким членом парламенту може бути обраний громадянин України, який протягом останніх 5-и років проживає на території України.

"Сподіваюся, що, процитувавши цю норму закону, я повністю відповів на питання про законність і об'єктивність включення колишнього майора Миколи Мельниченка до партійного списку Соціалістичної партії", - сказав Рябець журналістам.

"Дивує, що такий висококваліфікований юрист в галузі виборного права, як голова ЦВК, не пригадує іншого пункту цієї ж статті закону про вибори, а саме п.2 ст.8 Закону "Про вибори народних депутатів України", говориться в повідомленні прес-служби СПУ.

"Згідно з цим положенням проживання в Україні за цим законом означає також і "перебування громадян України за її межами відповідно до чинних міжнародних договорів України". Варто нагадати, що віза, видана Мельниченку урядом США, є документом, який передбачений саме таким міжнародним договором.

pravda.com.uapowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!