Тимошенко завойовує Львiв

Вівторок, 22 січня 2002, 16:28
Насиченим виявився перший день вiзиту до Львова лiдера партiї "Батькiвщина" та однойменного виборчого блоку Юлiї Тимошенко. Впродовж усього дня перебування в мiстi вона провела кiлька зустрiчей з громадськістю та прес-конференцiю для засобiв масової iнформацiї.

I всюди її поява викликала великий iнтерес у львiв'ян. А гарячий прийом, який влаштували "ледi Ю" її прихильники у палацi культури iменi Петрушевича, розчулили навіть саму "залiзну ледi" української полiтики. Невеликий зал та балкон буквально трiщали вiд напливу людей, якi з ейфорiєю сприймали виступ гостi.

Сама ж ЮВТ свiй майже двогодинний виступ провадила, стоячи на сценi з мiкрофоном в руках, пояснивши це своїм невисоким зростом. "Якщо я
стану за трибуну, ви мене просто не побачите", пожартувала вона.

Те, що 2-3 тисячi осiб, що прийшли на зустрiч,оцiнили це, стало зрозумiло вже з самого початку зустрiчi. Зал захоплено слухав виступ лiдера "Батькiвщини", раз у раз реагуючи на нього бурхливими оплесками та пiдбадьорливими вигуками.

Стало очевидно, що звичне для галичан мiсце полiтичного кумира, вакантне пiсля розчарування Марчуком, нарештi знайшло собi нового господаря. I хоча не виключено, що подiбнi дифiрамби чимало львiв'ян спiватимуть iншому
провiднику нацiонал-демократiв - Вiкторовi Ющенку - очевидно, що наразi у багатьох мешканцiв мiста Лева вже є свiй кумир - "Юля".

Причому, за свiдченням багатьох мешканцiв мiста, подiбної ейфорiї стотсовно певного полiтика у Львовi не спостерiгалося ще з початку процесiв нацiонально-демократичного вiдродження. Було помiтно, що такий прийом зворушив й лiдера "Батькiвщини", яка навiть просльозилася, коли кiлькатисячна аудиторiя почала спiвати їй "Многая лiта".

Що ж до основних моментiв виступу Тимошенко, то чогось принципово нового у ньому не пролунало: все та ж критика "гаранта" та його оточення, розповiдь про власну ефективну дiяльнiсть в Кабiнетi мiнiстрiв Ющенка, типовий коментар останнiх подiй в полiтичному та економiчному життi держави. Так, "ледi Ю" знову пiдтвердила своє бажання зустрiтися з лiдером есдекiв Медведчуком в прямому ефiрi каналу "Iнтер", не виключаючи при цьому зустрiчi з ним тет-а-тет в ефiрi радiостанцiї "Свобода" вже в найближчi днi. Часом вона була дотепна, але, як всі інші політики, казала народу те, що від неї хотіли почути. З урахуванням специфіки регіону.

На прохання залу, Тимошенко прокоментувала свої теперiшнi взаємини з Ющенком та своє ставлення до очолюваного ним виборчого блоку. За її словами, з певних причини їй "не вдалося оформити юридичнi стосунки з Вiктором Андрiйовичем", хоча, за словами ЮВТ, особисто вона докладала до цього "неможливих" зусиль. Проте, вимушене автономне полiтичне плавання не змiнило ставлення Тимошенко до керiвника "Нашої України", хоча загалом, як заявила "ледi Ю", в списку блоку Ющенка люди, яким не байдужа доля України, складають тiльки третину вiд загального числа.

Але навiть така незначна кiлькiсть ймовiрних союзникiв не змусила Тимошенко хоча б якось покритикувати свого колишнього шефа. Як заявила лiдер "Батькiвщини", саме для того, аби у парламент пройшла вже згадувана третина полiтикiв, вона завжди пiдтримуватиме Ющенка i нiхто нiколи не втягне її у конфлiкт з ним. Саме з прихильниками екс-прем'єра та Мороза (яким, як полiтикам, вона дуже симпатизує) Тимошенко планує спiвпрацювати i у разi потрапляння до наступного складу парламенту.

Це, правда, не завадило ЮВТ скритикувати ідею перетворення України на парламентсько-президентську державу, прихильником якої, як вiдомо, є й лiдер соцiалiстiв. "Парламентська республiка в Українi - це надто небезпечна рiч",- заявила Тимошенко. На її думку, не можна позбавляти народ права самому вибирати главу держави i виконавчу владу загалом. Перетворення України з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську забере у виборцiв це право i автоматично передасть його Верховнiй Радi.

"А хто туди потрапить, зрозумiло", - констатувала Тимошенко. Зараз в нашiй державi, за її словами, в руках окремих полiтикiв зосередженi величезнi капiтали, що дасть їм змогу просто купувати виборчi округи. Тому потрiбна парламентська республiка, а перерозподiл повноважень мiж гiлками влади з вiдповiдною корекцiєю Основного закону. При цьому, найкращим контролером влади повинна стати опозицiя, якiй ЮВТ, у випадку приходу до парламенту, обiцяє надати якнайширшi права.

"Не вірте в те, що в Україні існує 200 політичних партій. Існує лише 4 політичних сили," додала Тимошенко.

"Я поясню, які партії та блоки стоять на яких позиціях. "За ЄдУ" — це партія начальства з облдержадміністрацій та органів влади. СДПУ(О) — люди, які не мають нічого спільного з реальними ідеологіями. В парламенті навіть існує анекдот: "Що спільного між СДПУ(О) та морськими свинками? Як морські свинки не мають нічого спільного ні з морем, ні з свинями, так і СДПУ(О) не має нічого спільного ні з соціалістами, ні з демократами".

"Ці люди вже тривалий час ганьблять Віктора Ющенка за те, що він підписав договір про підвищення тарифів на електроенергію, забуваючи сказати, що вони є опосередкованими власниками більшості обленерго. За час моєї роботи представники СДПУ(О) заледве не щодня вимолювали в мене підвищення цін на електроенергію,".

Партія зелених України, за визначенням Тимошенко, складається з власників металургійних підприємств, котрі власне й забруднюють навколишнє середовище. Гасло "ми за екологію" просто "мило". Вони прагнуть лише зайняти вільну нішу, щоб відстоювати свої інтереси, — сказала Юлія Тимошенко.

"Партія "Яблуко" є одним з філіалів СДПУ(О). Окремо хочу зупинитися на об’єднанні "Жінки за майбутнє". Ці люди цілком реально можуть отримати 40 місць в парламенті. Насправді це одна жінка — Людмила Кучма і за одного чоловіка — Леоніда Кучму,".

Пізніше, на прес-конференції Тимошенко розповіла про значні труднощі, через які її помічникам довелося пройти, аби організувати зустрічі з виборцями. По-перше, їй відмовили в проведенні зустрічі з громадськістю у приміщенні оперного театру і обласній філармонії. Тому цю зустріч довелося перенести у Палац шкільної і учнівської молоді. Але Тимошенко відреагувала на ці дії міської влади толерантно - "дивно, так й годі".

По-друге, їй намагалися не дати квиток на урочисте засідання в оперному театрі до дня Злуки, де чекають на лідера блоку "За єдину Україну", главу адміністрації президента Володимира Литвина. Але Тимошенко обов'язково туди потрапить.

"Мені нема чого робити серед цієї адміністративної верхівки, але я дивуюся, чому у депутатів забрали іменні запрошення, а також всі іменні квитки, і терміново переробляли їх в іменні запрошення представників міської адміністрації. Але я хочу подивитися в очі тим людям, які святкують таке велике свято, і разом з тим не хочуть допустити представника опозиції у приміщення оперного театру".

Тимошенко переконана, що губернатору Львівській області Михайлу Гладію "надійшла вказівка" про те, щоб не пускати її в зал оперного театру, оскільки у протилежному випадку його "звільнять з посади".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування