Мельниченко відмовили, тому що він не вказав, що живе за кордоном. Соцпартія боротиметься за нього

Субота, 26 січня 2002, 18:32
Центрвиборчком України відмовив у реєстрації кандидатом в народні депутати Миколі Мельниченку, оскільки виявив в його документах істотні недостовірні відомості щодо фактичного місця і часу проживання в Україні протягом останніх 5 років.

Як повідомила член ЦВК Марина Ставнічук на засіданні комісії у суботу, в автобіографії екс-майора, написаної ним власноручно і датованої 12 січня 2002 року, вказано, що він з 1992 року проживає у Києві. Ця ж адреса вказана у декларації про прибутки.

Крім того, в документах немає жодної згадки про його проживання або перебування за межами країни.

Тим часом, відзначила член ЦВК, згідно даним Держкордону, Мельниченко перетнув кордон із Швецією 26 листопада 2000 року. Інших даних про перетинання ним кордону немає.

За відомостями чеських відомств, Мельниченко отримав візу на 90 днів на перебування в Чехії з 23 листопада 2000 року по 23 травня 2001 року.

З Чехії Мельниченко виїхав до США і тривалий час знаходиться там в статусі біженця.

Ставничук також повідомила, що у розпорядженні ЦВК є копія відповіді департаменту США на ноту МЗС України про депортацію Мельниченка. У відповіді указано, що між Україною і США не існує жодного договору про екстрадицію.

Вона нагадала, що, згідно із законом про вибори народних депутатів, брати участь у виборах може громадянин, який протягом 5 років проживав на території України або знаходився за межами України у відрядженні, у дипломатичних або інших зарубіжних представництвах, а також в міжнародних організаціях, на полярних станціях, відповідно до міжнародних договорів.

Мельниченко не попадає під дію жодної з цих норм, тому не може бути зареєстрований кандидатом, додала Ставнічук.

Однак, Соціалістична партія України збирається вже у понеділок, 28 січня, оскаржити рішення Центрвиборчкому про відмову в реєстрації Миколі Мельниченку, заявив перший секретар політради СПУ Йосип Вінський в інтерв'ю журналістам у суботу.

У ЦВК не було підстав відмовляти Мельниченку в реєстрації, вважає Вінський. При цьому він навів приклад Олега Блохіна, зареєстрованого ЦВК за списком Компартії, який "постійно проживає " за кордоном.

Крім того, Вінський нагадав випадок з Юхимом Звягільським, який 2,5 роки проживав в Ізраїлі, однак в 1998 році був обраний народним депутатом.

Читайте також:

Мельниченко піде стежкою Звягільського

Интерфакс-Украина-Вибориpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!