СКАСОВАНЕ РІШЕННЯ ПЕЧЕРСЬКОГО СУДУ, ЗА ЯКИМ ЗАБОРОНЯЛИСЯ СЛІДЧІ ДІЇ СТОСОВНО ТИМОШЕНКО

Вівторок, 29 січня 2002, 10:12
Апеляційний суд Києва відмінив рішення Печерського місцевого суду столиці, за яким заборонялися які-небудь дії правоохоронних органів відносно лідера виборчого блоку Юлії Тимошенко, що порушує статус народного депутата.

Тим самим суд задовольнив подання Генеральної прокуратури, і з даного моменту Тимошенко знову знаходиться на підписці про невиїзд.

Суд вважає, що Печерський суд столиці вийшов за рамки своїх повноважень. "Це фактично припинення виробництва у справі", - відзначено у постанові Апеляційного суду.

Таким чином, рішення Печерського місцевого суду є незаконним, і Тимошенко відмовлено у задоволенні клопотання про скасування постанов Генпрокуратури від 12 лютого 2001 року про залучення Тимошенко як обвинуваченої і про обрання їй запобіжного заходу.

Як пояснив представник Генпрокуратури, починаючи з сьогоднішнього дня Тимошенко знову знаходиться на підписці про невиїзд.

Як повідомлялося раніше, 28 листопада Печерський місцевий Києва своїм рішенням зобов'язав Генпрокуратуру заборонити дію постанов Генпрокуратури від 12 лютого 2001 року стосовно Тимошенко. Рішенням Печерського суду також заборонялося проведення яких-небудь процесуальних дій стосовно Тимошенко, передбачених Карно-процесуальним кодексом України, які обмежують статус народного депутата України.

Предметом розгляду Печерського суду була заява Тимошенко про законність дострокового позбавлення її депутатських повноважень, чергове засідання по якому призначене на 15 лютого.

Тимошенко була віце-прем'єром в уряді Віктора Ющенка в 2000 році. Будучи призначеної на цю посаду, вона, відповідно до вимоги законодавства, написала заяву про складання з себе депутатських повноважень.

Генпрокуратура звинувачує Тимошенко, зокрема, у фальсифікації документів та ухилянні від сплати податків в особливо великих розмірах. Зокрема, мова йде про "фальсифікацію документів і контрабанду в 1996 році російського природного газу в об'ємі близько 3 млрд. кубометрів на суму 445 млн. грн. через митний кордон України в складі організованої групи шляхом використання фіктивних документів".

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...