Мельниченко не є особою, яка проживала в Україні впродовж останніх 5 років - Лавринович

Четвер, 31 січня 2002, 12:39
Відповідно до висновку Міністерства юстиції України, переданого до Центральної виборчої комісії, колишній співробітник Державної охорони, майор Микола Мельниченко не підпадає під категорію осіб, які впродовж останніх п'яти років проживали на території України. Про це сьогодні в інтерв`ю журналістам сказав державний секретар Міністерства юстиції Олександр Лавринович.

Він повідомив, що закон про вибори надає право бути обраним тим громадянам України, які впродовж останніх 5 років проживають на території України. За словами Лавриновича, в законі чітко визначено, що є місцем проживання в Україні і, зокрема, яким вважається перебування громадян України за її межами відповідно до чинних міжнародних договорів України.

Як сказав Лавринович, Міністерство юстиції проаналізувало всі міжнародні договори і дійшло висновку, що ця норма стосується бізнес-діяльності та туризму. Проведений аналіз на предмет можливості зареєструвати Мельниченка хоч би до однієї групи не дає підстав говорити, що ним був витриманий термін "постійне місце проживання в Україні". (Відповідно до закону, під постійним проживанням в Україні називається - проживання у межах державного кордону України, перебування на суднах під прапором України, перебування у закордонних відрядженнях, а також перебування у дипломатичних, консульських та інших міжнародних представництвах і на полярних станціях України).

Водночас Лавринович зазначив, що виїзд за кордон громадян України є прогалиною у законі про вибори. Сьогодні це визначається окремими договорами, але ні в Чехії, ні в США (Мельниченко перебуває у США, але виїжджав з території України через Чехію), таких договорів не має.

Він зазначив, що перевірку статусу Мельниченка робили Міністерство закордонних справ і Державний комітет з питань охорони державного кордону, а Мін`юст робив лише аналіз правової бази. "Ми не давали ніяких категоричних висновків, це було право ЦВК на підставі різних даних", сказав Лавринович.

Як відомо, Держкомкордон передав до ЦВК інформацію, відповідно до якої Мельниченко має у США статус біженця. За словами Лавриновича, цей статус "аж ніяк" не підпадає під норму закону про вибори.

26 січня ЦВК відмовила у реєстрації кандидатом у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за списком, поданим СПУ, колишньому майору Держохорони Мельниченку.

UNIAN

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування