Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

"За Ющенка" знову став жертвою Рябця

Четвер, 14 лютого 2002, 18:41
Центрвиборчком України відмовив в реєстрації партійного списку блоку "За Ющенка", очолюваного народним депутатом Олександром Ржавським.

Як повідомила член ЦВК Марина Ставнійчук на засіданні ЦВК в четвер, раніше ЦВК припинив розгляд заяви блоку "За Ющенка" в реєстрації партійного списку, в зв'язку зі скаргою Віктора Ющенка на використання його прізвища в назві блоку. Однак лідер блоку Ржавський оскаржив це рішення ЦВК у Верховному суді.

ЦВК виконав рішення Верховного суду, і, розглянувши документи блоку повторно, відмовив в реєстрації.

Ржавський другий раз оскаржив це рішення. Верховний суд знов зобов'язав ЦВК розглянути документи блоку. ЦВК виконав рішення Верховного суду і визнав, що на міжпартійному з'їзді був порушений порядок висунення кандидатів від партій і блоків, передбачених законом про вибори народних депутатів.

Згідно із законом, з'їзди партій, на яких приймається рішення про входження до блоку, повинні проводитися до початку виборчого процесу. Тим часом, 3 партії, що війшли в блок - Всеукраїнська Чорнобильська партія "За добробут і соціальний захист народу", Партія вільних селян і підприємців, Слов'янська партія - провели з'їзди відповідно 6, 12, 19 січня, тобто, після початку виборчої кампанії.

Крім того, в рішеннях з'їздів партій "Єдина родина" і Всеукраїнської чорнобильської партії "За добробут і соціальний захист народу" про входження до блоку не було вказано, що вони будуть блокуватися зі Слов'янською партією.

Ржавський в інтерв'ю журналістам заявив про намір в третій раз оскаржити рішення ЦВК у Верховному суді. "У черговий раз Михайло Рябец просто пішов на поводу у своїх емоцій і політичних пріоритетів", - заявив він.

Зі слів Ржавського, в законі немає заборони на те, що партійні з'їзди, на яких приймається рішення про входження до блок, повинні проводитися після початку виборчого процесу.

Інтерфакс-Україна-Вибори

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування