Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Заяви Кучми можуть негативно вплинути на інвесторів – німецький експерт

Вівторок, 19 лютого 2002, 10:59
Заява президента України Леоніда Кучми про необхідність створення єдиної системи державного планування може негативно вплинути на настрої серед інвесторів. З таким прогнозом виступив співробітник німецького Інституту економічних досліджень Ульріх Тіссен.

Німецький експерт застерігає від повернення до державного втручання в економіку. Завдання держави має полягати лише в створенні рамкових умов для розвитку економіки, але в жодному разі не в насадженні підприємцям виробничих планів, нагадав співробітник німецького Інституту економічних досліджень Ульріх Тіссен.

Крім того, німецький експерт зауважив: "Такі заяви можуть негативно вплинути на настрої серед інвесторів, оскільки в Україні, як в інших колишніх радянських республіках, добре пам'ятають згубну соціалістичну планову систему."

Для того, щоб розвіяти такі побоювання серед підприємців, бажано, щоб Кучма більш чітко сказав, що саме він розуміє під системою державного планування, порадив Ульріх Тіссен.

Він звернув увагу на те, що в розвинених індустріальних країнах Заходу на державному рівні плануються лише бюджетні витрати та надходження до державної скарбниці, а також визначаються загальні цілі, наприклад, щодо зниження рівня безробіття або бідності, не називаючи при цьому конкретних цифр.

Німецька хвиля

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування