У Пентагоні створюється управління, якому "все можна"

Вівторок, 19 лютого 2002, 14:18
У міністерстві оборони США створюється "управління стратегічного впливу" (УСВ), задача якого – впливати як на недружні держави, так і на союзні.

Як повідомляє у вівторок газета "Нью-Йорк таймс", йому буде дозволено постачати світовим ЗМІ явно помилковою інформацією і навіть вдаватися до таємних операцій, тільки для того, щоб добитися сприятливого для Вашингтона пропагандистського ефекту. Безпосереднім поштовхом до створення нового пропагандистського управління у Пентагоні стала негативна реакція в ісламському світі на американське бомбардування Афганістану і загрози військових дій проти ряду мусульманських держав.

Як стало відомо газеті, очолить управління бригадний генерал авіації Саймон Уорден. Воно "вже висуває пропозиції, що тримаються у секреті про проведення агресивних кампаній з використанням не тільки зарубіжних ЗМІ і Інтернету, але і таємних операцій".

Бюджет УСВ "Нью-Йорк таймс" називає "багатомільйонним", на нього припаде значна частина тих $10 млрд., які Конгрес відпустив Пентагону після 11 вересня. Але точні цифри витрат на нове пропагандистське відомство невідомі.

За відомостями обізнаних військових джерел, одним з методів, які збираються використати майстри дезинформації, буде "розміщення повідомлень в іноземних ЗМІ через органи інформації, що не мають встановлених зв'язків з Пентагоном".

Зі слів джерел, "генерал Уорден передбачує проведення широких кампаній - від "виливання бруду", в якому застосовується дезинформація, та інших таємних операцій, до публічного "відбілення", що спирається на новини, які беззаперечно викликають довіру.

Такі програми будуть варіюватися "від найчорніших з чорних до найбіліших з білих", сказав газеті чин Пентагона, знайомий з деталями проекту. В їх числі також атаки на комп'ютерні мережі, використання прийомів психологічної обробки та явний обман.

"Нью-Йорк таймс" зазначає, що деякі аспекти діяльності УСВ порушують федеральне законодавство США і суперечать їх зовнішньополітичним інтересам. Наприклад, явна дезинформація, підсунена Пентагоном таким іноземним ЗМІ, як агентства Рейтер або АФП, може повернутися у США. Це буде прямим порушенням закону, за яким заборонено Пентагону і ЦРУ вести пропаганду у Сполучених Штатах.

Крім того, уряди союзних держав, говориться у статті, "будуть різко заперечувати спроби будь-яких спроб американських військових впливати на ЗМІ і громадську думка всередині їх кордонів

Інтерфакс-Україна


Читайте також:

* Журналіст, який пропав у Пакистані, мертвий
* Затримана людина, яка викрала журналіста Перла
* США, вважають, що бен Ладен убитий
* Бен Ладену вдалося втекти з Афганістану - "Інтерпол"
* Терористи планували вбити Клінтона
* Журналіст Wall Street Journal живий, вважає Білий дім
* "Аль-Джазіра" оголосила війну CNN
* Є надія, що журналіст, захоплений у Пакистані, живий, але ЗМІ США

* Всі події від 11 вересня до сьогоднішнього дня

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування