Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Бублик виявився шпигуном

Вівторок, 19 лютого 2002, 16:35
Військовий апеляційний суд Центрального регіону України визнав колишнього полковника Тараса Бублика винним у злочинному зв'язку з іноземною спецслужбою і нанесенні шкоди обороноздатності держави та засудив його до семи років позбавлення волі.

Такий вирок був винесений після закінчення судового процесу, який відбувся у Києві у закритому засіданні з карної справи, порушеної слідчим управлінням Служби безпеки України відносно Бублика, повідомили у прес-центрі СБУ.

Як було встановлено у ході слідства, восени 1992 року, знаходячись за кордоном у групі радянських військ і займаючи відповідальну посаду у штабі однієї з армій, Бублик був завербований представниками іноземної розвідки.

Контррозвідники і слідчі СБУ встановили і довели, що з того часу він збирав секретну інформацію військового характеру і передавав її за матеріальну винагороду представнику іноземної державної організації.

Після повернення в Україну у 1992 році Бублик отримав призначення на посаду до одного з провідних управлінь штабу військового округу, де прослужив до виходу у відставку.

У грудні цього ж року він отримав допуск до роботи з документами, які становлять державну таємницю.

У цьому ж місяці відбулася зустріч Бублика за кордоном із іноземним розвідником, у ході якої він отримав завдання збирати і передавати секретну інформацію про Збройні сили України. Крім того, він отримав відповідне шпигунське обладнання - фотоапарат і фотоплівки високої чутливості, портфель зі спеціально вбудованим тайником для зберігання документів, диктофон з аудіокасетами, засоби виконання тайнописних повідомлень на підставну адресу та інше.

Слідством доведено, що Бублик систематично збирав і передавав іноземній спецслужбі дані про забезпечення військ округу озброєнням, військовою технікою, надавав іншу інформацію про ВСУ. Агент надіслав за кордон ряд тайнописних повідомлень і передав до десятка відзнятих фотоплівок під час особистих зустрічей із зв'язним-іноземцем в Україні. Крім того, Бублик неодноразово зустрічався з іноземними розвідниками на території інших держав, використовуючи надані йому розвідцентром паспорти, виписані на чужі імена громадян інших держав. За виконані завдання на його особистий рахунок в іноземному банку перераховувалися валютні кошти.

Проаналізувавши дії Бублика, відповідні експерти прийшли до висновку, що він завдав значного збитку обороноздатності держави.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування