Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Кучма перетягує профспілки Ющенка до харчоблоку

П'ятниця, 22 лютого 2002, 11:37
Те, чого так панічно боявся і старанно уникав Ющенко, все одно починає поступово реалізовуватися. Його блок входить у фазу протистояння з Кучмою. Відбувається це, зрозуміло, не за власним бажанням екс-прем'єра, а під впливом суворих передвиборчих обставин перетворення України у державу "єди".

Традиційне останнім часом для Ющенка невдоволення діями влади цього разу несподівано персоніфікувалося до конкретного живого "гаранта". Більш того, із заявою протесту виступила людина, яку було прийнято вважати повноважним представником Банкової у "Нашій Україні". У четвер другий номер блоку Ющенка, голова прокучмівської Федерації профспілок України Олександр Стоян заявив, що влада в особі президента тисне на професійні об'єднання, аби ті вишикувалися в ряди підтримки ненаглядної "За єдУ".

За словами Стояна, Кучма особисто запросив до себе керівників 40 центральних комітетів Федерації профспілок, аби розповісти їм про свої політичні смаки. Самого лідера ФПУ, для якого "єда" є прямим конкурентом, Кучма не покликав. Проігнорував і його заступників. Стоян зробив висновок: метою зустрічі було переорієнтувати його підлеглих на "фактичну підтримку профспілками блоку "За єдину Україну!". Затвердитися ж термінова переорієнтація, по словам Стояна, має вотумом недовіри йому як голові ФПУ.

"Я розцінюю це як тиск на блок "Наша Україна", - передає слова Стояна прес-служба блоку Ющенка.

Сам Кучма, звичайно, заявив, що ні на кого не тиснув. І додав, що це Стоян не дає професійним об'єднанням реалізувати їх природній потяг любити "гаранта". Сказав він, звичайно, натяками: просто наголосив, що ніхто не має права втягувати профспілки у виборчу боротьбу. Також Кучма був здивований позицією керівника Федерації профспілок України: як це так, нав'язати профспілкам одну політичну силу – тобто "Нашу Україну"?

В натурі, а хто ж буде підтримувати блок провладних патріотів-єдунів? При цьому Кучма, як передає УНІАН, повідомив, що він ніколи не намагається диктувати свою позицію, хоча відверто її висловлює.

Ще Кучма цитував Стояна з газети "Україна молода", де лідер Федерації профспілок розповів, що такі дії Кучма є порушенням Конвенції міжнародної організації праці, і він має намір звернутись до Міжнародної організації праці та до Комітету виборців.

Такий варіант Кучмі не сподобався і він за посередництва своєї прес-служби розповів Стояну, що у того немає ніяких підстав "скаржитися у всі міжнародні організації" в зв'язку з нинішньою зустріччю.

Про все це "гарант" сказав 21 лютого під час зустрічі з лідерами галузевих профспілкових об'єднань Федерації профспілок України, куди так і не запросили Стояна. Щоправда, дивно, якщо "гарант" вирішив боротися за політичний плюралізм профспілок, чому ж він не зібрав у себе Профспілку житлово-комунального господарства, яка доручила відстоювати свої інтереси СДПУ(О)? І зовсім було б кумедно спостерігати, якби Кучма викликав до себе представників організації "Зв'язківці України" (створеної на базі профспілок) і почав їм докоряти підтримкою харчоблоку. Адже у той же четвер півмільйонна армія телефоністів присягнули "єді".

У кінці зустрічі зі стоянівськими профспілками "гарант" підкреслив, що "майбутні вибори пройдуть абсолютно чесно". Цим він опікуватиметься сам, особисто. А хто не буде згоден, так він його… переконає.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
00:58
оновлюється"Шахеди" з Вінничини рухаються на північний захід
00:29
У вівторок росіяни завдали 33 авіаударів і задіяли 482 дрони-камікадзе – Генштаб
00:04
Євро-2024Португалія дотисла Чехію в завершальному матчі першого туру ЧЄ
23:35
Nvidia випередила Microsoft і стала найдорожчою компанією світу
23:32
"Ми маємо сказати світові, що українська музика сильна": засновниця американського Ukrainian Freedom Orchestra
23:26
Уряд скасував спрощену процедуру видачі ліцензій на міжнародні перевезення
23:14
Дружина казахського опозиціонера вважає, що до замаху на нього причетний президент Казахстану
22:53
ЄВРО-2024Путін ху**о: на російському телебаченні показали відому кричалку у виконанні грузинських фанатів
22:40
Збитки "Енергоатома" через окупацію ЗАЕС перевищують 210 мільярдів
22:36
тестЯкий їстівний продукт першим виростили за межами Землі? Що ви знаєте про діяльність людини у космосі
Усі новини...
Реклама: