Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Пономарьов зазнав першої поразки в ранзі чемпіона світу

Понеділок, 25 лютого 2002, 11:54
В другому турі представницького турніру в Лінаресі, український гросмейстер Руслан Пономарьов зазнав першої поразки в ранзі чемпіона світу ФІДЕ, поступившись англійцю Майклу Адамсу.

Проте дебют на цьому турнірі, на який українець спочатку не збирався їхати, вийшов для Пономарьова краще не вигадаєш. В першому турі він переміг свого співвітчизника львів'янина Василя Іванчука. Ця перемога є насамперед відповіддю на репліки Іванчука, який після програного фіналу чемпіонату світу тому ж Пономарьову, відмовився вносити прізвище наймолодшого володаря корони ФІДЕ до еліти світових шахів.

Стосовно партії з Адамсом то вона продовжувалася 76 ходів, проте останні півтора десятки були лише формальними спробами Пономарьова вирівняти положення, українець не хотів здаватися. Проте програти Пономарьову все ж довелося, і поразка прийшла до нього в вигляді економічного мата, який не часто зустрічається в партіях шахістів такого рівня.

Іванчук же після несподіваної для себе поразки в першому турі не зумів налаштуватися на другу гру, і завершив її нічиєю з іспанцем Олексієм Шировим.

Після двох турів відразу п'ять шахістів набрали по одному очку це – Пономарьов, Широв, Ананд, Адамс, Вальєхо та по пів-очка в Іванчука та Гаррі Каспарова, хоча в останнього ще одна гра в запасі.

Тур 1, 23 лютого 2002

Р.Пономарьов (Україна) - В.Іванчук (Україна) – 1:0
А.Широв (Іспанія) - В.Ананд (Індія) - 1/2
Ф.Вальєхо (Іспанія) - Г.Каспаров (Росія) 1/2

Тур 2, 24 лютого 2002

М.Адамс - Р.Пономарьов – 1:0
В.Іванчук - А.Широв - 1/2
В.Ананд - Ф.Вальєхо - 1/2

За інформацією Kasparov Chess

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування