УКРАЇНА НЕ ТОРГУЄ ЗБРОЄЮ. А провину Марчука може довести тільки суд, вважає Кучма

Четвер, 14 березня 2002, 12:11
Президент України Леонід Кучма називає "абсолютним абсурдом" обвинувачення України і, зокрема, секретаря Ради національної безпеки України Євгена Марчука у незаконній торгівлі зброєю.

"У світі такий контроль за озброєннями, що здаються сумнівними заяви деяких політиків відносно торгівлі Україною зброєю", - заявив Кучма цього четверга у Києві на зустрічі з регіональними засобами масової інформації.

"Це абсолютний абсурд", - підкреслив він.

Відповідаючи на питання відносно причетності Марчука до незаконної торгівлі зброєю, Кучма підкреслив, що "ніхто, крім суду не може звинувачувати людину".

За його словами, "те, що це використовується у період виборчої кампанії - зрозуміло".

Як повідомлялося, ряд ЗМІ розповсюдили звернення до Кучми з вимогою звільнити з посади секретаря РНБО Марчука. У звертненні журналісти приводять витримки з рішення суду Турина (Італія) від 5 березня 2002 року в обвинувачені у причетності до торгівлі зброєю Дмитра Стрешинського, де вказано, що Марчук "взяв на себе роль ініціатора й організатора злочинної групи", яка була створена у 1991-1992 роках і провела "як мінімум 8 незаконних операцій" по торгівлі зброєю у ряді країн, в тому числі в Україні, Франції, Австрії, Бельгії.

Туринський суд визнав Стрешинського, який ніби був пов'язаний з посадовими особами України, винним у нелегальній торгівлі зброєю і засудив його до 1 року 11 місяцям позбавлення волі.

Інтерфакс-Україна

P.S. Кореспондент "Української правди" не був допущений на прес-конференцію Леоніда Кучми. Представник прес-служби президента назвав "принциповим" рішенням свою відмову посприяти УП у присутності на даному заході.powered by lun.ua