Росія засуджує наміри "За ЄдУ" реабілітувати вояків УПА

Четвер, 21 березня 2002, 11:51
Міністерство закордонних справ Російської Федерації заявляє, що реабілітація воїнів Української Повстанської Армії "негативно позначиться" на російсько-українських відносинах.

Як передає РІА "Новости", у повідомленні МЗС Росії, переданому агентству, зазначається, що реабілітація "колишніх есесівців" в Україні "була б сприйнята не тільки росіянами, а й більшістю населення України не інакше як ганебний акт зради щодо пам'яті мільйонів мирних громадян, у тому числі росіян і українців, воїнів Радянської Армії", які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

У зовнішньополітичному відомстві Росії назвали "тривожною" інформацію про плани "українських націоналістичних сил добитися реабілітації підсобників гітлерівців - воїнів Української Повстанської Армії".

МЗС Росії наголошує, що справа дійшла до того, що нещодавно депутати міської ради Івано-Франківська ухвалили постанову, що визнає осіб, "які служили у відомій дивізії СС "Галичина", учасниками "бойових дій за свободу і незалежність України".

Це означає, поряд з іншим, відзначили в МЗС РФ, що Західній Україні "колишніх есесівців можуть у всіх відношеннях, у тому числі і в плані соціального забезпечення, прирівняти до ветеранів Великої Вітчизняної війни".

У російському зовнішньополітичному відомстві поділяють "позицію Російської общини Івано-Франківської області, яка розцінила назване рішення міської влади Івано-Франківська як небезпечний прецедент, спрямований на перегляд підсумків Другої світової війни, рішень Нюрнберзького трибуналу".

Водночас, у Москві з жалем констатували, що ця тема стає предметом передвиборних спекуляцій.

"Дуже жаль, що українські офіційні особи не дають належної відсічі провокаційним діям націоналістичних угруповань, - сказано в повідомленні МЗС РФ. - А посилання на акти цивільного примирення виглядають, щонайменше, абсурдно".

Реалізація планів українських націонал-екстремістів негативно позначилася б на російсько-українських відносинах, наголосили в МЗС.

У Москві висловили сподівання, що органи центральної влади України вживуть рішучих заходів щодо відміни названого рішення міської влади Івано-Франківська і припинення надалі подібних провокаційних "ініціатив".

Як повідомляв УНІАН, 12 березня ц.р. в місті Косові (Івано-Франківська обл.), прем'єр-міністр України Анатолій Кінах заявив, що реабілітація Української Повстанської Армії повинна відбутися якомога швидше. На думку прем'єра, "якщо держава перекреслює своє минуле - у неї не може бути майбутнього". Кінах відзначив, що необхідно, щоб в Україні відбулася консолідація суспільства і політичних сил навколо інтересів держави. Як відомо, блок "За єдину Україну!" також виступає за політичну і соціальну реабілітацію ветеранів ОУН-УПА. Про це заявив координатор блоку, лідер Народно-демократичної партії України Валерій Пустовойтенко. За його словами, ветерани ОУН-УПА повинні бути визнані воюючою стороною у Другій світовій війні.

УНІАНpowered by lun.ua