Симоненко має намір оголосити Кучмі імпічмент

Неділя, 31 березня 2002, 12:09
Фракція Комуністичної партії України в новій Верховній Раді обов'язково буде ініціювати питання про імпічмент президента Леоніда Кучми і готова висунути свою кандидатуру на посаду голови нового уряду, заявив у неділю лідер КПУ Петро Симоненко.

"Ми і надалі будемо наполягати, щоб наш законопроект про процедуру імпічменту президенту, включений у порядок денний, був розглянутий", - заявив лідер КПУ, додавши, що за підсумками цього фракція Компартії готова ініціювати розгляд законопроекту про спеціальну слідчу комісію і спеціального прокурора в контексті процедури імпічменту.

"Це наша позиція, ми від неї ніколи не відмовимося", - заявив він, назвавши "брехнею" інформацію ряду ЗМІ про те, що комуністи можуть не підтримати імпічмент.

Відповідаючи на питання про перспективи продовження роботи нинішнього уряду на чолі з прем'єром Анатолієм Кінахом, Симоненко заявив, що Кабінет міністрів "практично вже зміщений, бо він весь пішов на вибори".

За його словами, той факт, що більше третини членів уряду балотуються у народні депутати, свідчить, що "ситуація загрозлива". "Переляк вони реалізовували у тому, що з уряду пішли у Верховну Раду", - вважає лідер комуністів.

У той же час Симоненко передбачив, що комуністи Криму можуть зробити ряд дій з тим, щоб спікер кримського парламенту Леонід Грач був обраний депутатом Верховної Ради автономії на довиборах, а згодом знову став головою кримського парламенту.

"Якщо блок Грача отримає значну кількість голосів у підтримку, і буде очевидно, що без їх голосування не буде прийняте рішення відносно голови Верховної Ради Криму, то, мені здається, що наші товариші можуть відпрацювати і таку тактику: хтось з вже вибраних депутатів Криму складе з себе повноваження і буде рекомендувати обрати Грача по цьому округу, а потім - і головою Верховної Ради", - заявив лідер українських комуністів.

Симоненко також заявив, що рішення суду про зняття Грача з виборів у кримський парламент "викликає велику стурбованість у нормальних громадян, бо там була просто куплена судова влада".

Інтерфакс-Україна-вибори