Президент формує більшість під себе - Томенко

Четвер, 11 квітня 2002, 18:00
Президент України Леонід Кучма взяв на себе повну відповідальність за формування парламентської більшості. Про це заявив у четвер директор Інституту політики Микола Томенко.

На думку Томенка, запропонований Президентом варіант парламентської більшості, що мала б складатися лише із фракцій "За єдину Україну!" та Соціал-демократичної партії України (об'єднаної) "шляхом переагітовування кандидатів-мажоритарників, які балотувались під егідою різних політичних сил", cкоріш за все, потерпить фіаско.

Політолог вважає нереальним - навіть враховуючи податковий, адміністративний та судовий тиск на цих депутатів-мажоритарників - "перетягнути" до блоку "За єдину Україну!" необхідну для створення парламентської більшості кількість депутатів. У такому випадку, прогнозує Томенко, наступним сценарієм, до якого може вдатися Президент, стане долучення до згаданих двох фракцій депутатів від Комуністичної партії України.

На думку Томенка, логіка дій Президента свідчить, що поки що Кучма проти того, щоб у формуванні парламентської більшості брала участь фракція "Наша Україна", оскільки це дасть можливість останній впливати на кадрові призначення в уряді та парламенті.


У середу відбулася зустріч Президента Кучми із лідером СДПУ(О) Віктором Медведчуком, під час якої обговорювались можливості створення парламентської більшості у новообраній Верховній Раді. У четвер після зустрічі з Кучмою шестеро з семи депутатів-мажоритарників від Черкащини вирішили увійти до фракції "За єдину Україну!"

UNIANpowered by lun.ua