Україна – улюбленне місце нишпорок - Радченко

П'ятниця, 12 квітня 2002, 17:15
Голова Служби безпеки України Володимир Радченко відзначає перманентність "неодноразових спроб з боку багатьох країн світу" здійснювати розвідувальну діяльність в Україні.

"Існує практика, коли ми не говоримо про ті проблеми, які виникають зі співробітниками розвідслужб в інших країнах", - відзначив глава СБУ в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

Разом з тим, підкреслив Радченко, "жорстоко помиляються ті, хто вважає, що Україна є другорядною державою, на території якого можна здійснювати розвідувальні й інші акції".

Як повідомлялося, у середу російська ФСБ оголосила про припинення спроби ЦРУ отримати секретні відомості про нові російські розробки в області озброєнь, а також військово-технічній співпраці Росії з країнами СНД. З Росії вислали третього секретаря консулського відділу посольства США в Росії Юнджу Кенсінждера. "Дана робота здійснювалася офіцерами ЦРУ, які діяли під прикриттям американських дипломатичних представництв у Москві і в одній з країн СНД", - повідомили в ЦГЗ ФСБ.

У свою чергу неназваний офіційний представник США заявив телекомпанії "Фокс ньюз", що, говорячи про якусь іншу колишню радянську республіку, в якій під виглядом дипломатів діють американські розвідники, представник російських спецслужб "мав на увазі Україну".

Американські аналітики відзначають, що черговий шпигунський скандал вибухнув усього за декілька тижнів до травневої зустрічі президентів Росії і США - Володимира Путіна і Джорджа Буша.powered by lun.ua