Шкіль закликає Ющенка визначитися – за Кучму він або проти

Неділя, 14 квітня 2002, 16:25
Лідер "Нашої України" Віктор Ющенко повинен вирішити вже зараз, на які сили він буде спиратися в ході президентських виборів в 2004 році, вважає новообраний народний депутат України Андрій Шкіль.

Якщо Ющенко "хоче бачити Україну дійсно нашою, а не їхньою, то я думаю, вже зараз треба визначатися, з якими силами він піде на президентські вибори", - сказав Шкіль на прес-конференції в суботу у Львові про лідера блоку "Наша Україна".

З його слів, "в блоці "Наша Україна" досить здорових сил, які розуміють, що, якщо "Наша Україна" і Ющенко збираються брати участь в президентській гонці, треба вже зараз з'ясувати, яка це буде гонка: чи буде він наступником Кучми, або буде людиною, яка об'єднає навколо себе ті сили, які хочуть змінити систему влади в Україні, які хочуть провести реформи, а не косметичний ремонт підприємств і структур".

У зв'язку з цим Шкіль зазначив, що блок "Наша Україна" і Блок Юлії Тимошенко веде переговори про співпрацю у обраному українському парламенті.

Він повідомив, що збирається вступити до фракції Блоку Тимошенко.

Як повідомлялося, колишній лідер УНА-УНСО Андрій Шкіль обраний народним депутатом в 121 окрузі у Львівській області. Шкиль днями був звільнений зі слідчого ізолятора у Києві, де він і ще 15 його соратників перебували за звинуваченням в організації масового безладдя 9 березня 2001 року під час антипрезидентських акцій протесту.

Кажучи про перспективи справи проти членів УНА-УНСО, Шкіль висловив думку, що після його звільнення з-під варти хід розслідування буде залежати від політичної ситуації в країні. Він передбачив, що приблизно через два місяці більшість ув'язнених будуть під тим або іншим приводом випущені на волю.

Шкіль повідомив, що за час свого 13-місячного ув'язнення він пересвідчився в тому, що різного рівня чиновники можуть порушувати Конституцію і не нести за це жодної відповідальності. Він розробив законопроект, який передбачає реформу слідчих тюрем з обмеженням перебування в них підозрюваних до двох тижнів. Крім цього, цей документ передбачає відповідальність для слідчих і інших чиновників - від адміністративної до 5 років позбавлення волі. Шкіль збирається ініціювати розгляд такого законопроекту в новому парламенті.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua