Комуністи поки можуть змиритися з Кінахом, але Кучмі обіцяють імпічмент

Понеділок, 15 квітня 2002, 15:25
Фракція Компартії у майбутньому українському парламенті поки не збирається ініціювати відставку Кабінету міністрів.

"Це питання сьогодні не стоїть. Головне, дати можливість почати працювати Верховній Раді", - заявив лідер КПУ Петро Симоненко на прес-конференції в понеділок у Києві.

За його словами, після розв'язання організаційних питань роботи нового парламенту і оголошення порядку денного роботи Верховної Ради на першій сесії комуністи збираються "проаналізувати результати економічного розвитку країни і визначити, чи є підстави для заслухання в парламенті звіту уряду".

При цьому Симоненко зазначив, що уряд Анатолія Кінаха і не тільки цей уряд "не здатен управляти тими або іншими процесами" в економіці. Зокрема, зазначив він, тільки за перший квартал недовиконання бюджету склало близько 1 млрд. грн., що, за словами лідера комуністів, може спричинити проблему невиплати заробітної плати і невиконання соціальних програм.

Відповідаючи на питання журналістів, Симоненко заявив, що комуністи збираються домагатися прийняття закону про імпічмент президенту і після цього ініціювати процедуру відсторонення від влади Леоніда Кучми.

Відповідаючи на питання про подальшу долю генерального прокурора Михайла Потебенька, №20 у виборчому списку Компартії, Симоненко сказав: "Ми поки що остаточно не вирішили - залишиться він на своїй посаді або піде до парламенту".

При цьому Симоненко підкреслив, що в ході виборчої кампанії генеральний прокурор "займав жорстку позицію на основі закону" і вживав конкретних заходів у випадках, якщо вибори проходили незаконно.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua