ВЕРХОВНИЙ СУД ВИЗНАВ ПЕРЕМОГУ ЗВАРИЧА

Четвер, 18 квітня 2002, 18:26
Верховний суд України визнав дійсним вибори в одномандатному виборчому окрузі № 90 в Івано-Франківській області, де переміг кандидат від блоку "Наша Україна" Роман Зварич.

Своїм рішенням, обнародуваним в четвер, Верховний суд відмінив постанову Центрвиборчкому від 9 квітня за скаргою громадянина Богдана Кандюка.

Верховний суд встановив, що сама скарга Кандюка не підлягала розгляду внаслідок закінчення терміну її розгляду.

Також, як встановив Верховний суд, факти порушень виборчого законодавства, викладені в постанові Центрвиборчкому, не дають підстав для визнання виборів недійсними, оскільки за Зварича проголосували понад 60% виборців.

Раніше в ході судового засідання Кандюк заявив, що заява, на основі якого ЦВК ухвалила рішення про визнання виборів недійсними, ним особисто написано не було, підпис під текстом документа він поставив "під тиском в штабі СДПУ(О) в Івано-Франківській області" на наступний день, після того як заяву було оприлюднено в Центрвиборчкомі, а інформація про неї поширена в ЗМІ.

У цей же день Верховний суд відмовив колишньому судді Миколі Замковенку в задоволенні скарги, в якій він просив визнати вибори в 223-му окрузі недійсними.

Інтерфакс-Україна-Вибориpowered by lun.ua