ЦВК принципово не розглядає скарги кандидата у депутати Шишкіна

Середа, 24 квітня 2002, 10:49
Центральна виборча комісія залишила без розгляду скаргу кандидата в народні депутати України Віктора Шишкіна, який балотувався в одномандатному виборчому окрузі №134.

У своїй скарзі Шишкін просив визнати недійсним рішення окружної виборчої комісії про затвердження результатів виборів і наполягав на проведенні повторних виборів. В окрузі №134 переміг Олексій Козаченко ("За єдину Україну!").

ЦВК встановила, що його скарга має узагальнений характер і не містить конкретних доказів порушень, які нібито мали місце під час виборів у цьому мажоритарному окрузі. Також до скарги не було долучено жодного документа, який би підтверджував порушення і був складений та оформлений в порядку, встановленому законом.

Також на засіданні у середу ЦВК залишила без задоволення скаргу кандидата в народні депутати України Нестора Шуфрича, зареєстрованого в одномандатному в/о №70.

17 квітня Верховний Суд України частково задовольнив скаргу кандидата у народні депутати Віктора Шишкіна, але відмовив у частині визнання виборів недійсними у 134-му виборчому окрузі.

Верховний Суд визнав неправомірними дії Центральної виборчої комісії, яка залишила без розгляду скаргу Шишкіна на постанову окружної виборчої комісії щодо підсумків голосування в цьому окрузі. Суддя Ігор Самсін зауважив, що скарга Шишкіним була подана без порушення термінів подання (до 5 квітня), і тому ЦВК була зобов'язана розглянути цю скаргу по суті. Тому ВС зобов'язав ЦВК негайно розглянути цю скаргу по суті.

Водночас ВС залишив без задоволення вимогу Шишкіна визнати недійсними вибори у виборчому окрузі №134.

UNIANpowered by lun.ua