У Ющенка два варіанти розподілу портфелів. З одного він виключив СДПУ(О)

2 перегляди
Субота, 27 квітня 2002, 15:23
Лідер "Нашої України" Віктор Ющенко вважає, що у новому парламенті "визначився досить полярний розклад сил". Кожний з впливових переможців – "Наша Україна", "За єдину Україну!" та КПУ - володіє 30% впливу на парламентські рішення. Тому, на думку Ющенка, у таких умовах важко формувати ідейну коаліцію.

Він нагадав, що через декілька тижнів постане питання кадрових призначень у парламенті. Мета "Нашої України", передає слова Ющенка прес-служба блоку, – "знайти не формальне, а стабільне порозуміння у кадрових рішеннях".

Він поінформував, що "Наша Україна" запропонувала силам-переможцям дві моделі розподілу "портфелів" Президії, керівництва Верховної Ради та парламентських комітетів, а також інститутів, які повністю чи частково формує парламент.

Ющенко сказав, що "м’який варіант" передбачає пропорційний розподіл посад згідно з відсотками, набраними політичними силами на виборах.

"Цей варіант, - на його думку, - є чесним і обмежить зазіхання деяких амбіційних політичних сил".

Інша модель, за словами Ющенка, передбачає розподіл портфелів між окремими політичними силами і "Наша Україна" пропонує це зробити між БЮТ, СПУ, КПУ і "За єдУ!".

Ющенко повідомив, що наступного тижня розпочинає друге коло переговорів з усіма силами-переможцями. Він переконаний, що вдасться знайти рішення, яке допоможе сформувати керівні органи у Верховній Раді і створити дієздатний парламент.

"Ми вийдемо на політичну коаліцію, але яке буде рішення, покаже час", - додав лідер "Нашої України".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua