Мороз проти спікера від "За єдУ" або СДПУ(О). Зате підтримує свою кандидатуру

Субота, 11 травня 2002, 13:37
Лідер Соцпартії України Олександр Мороз вважає, що у керівництві парламенту не повинні бути представники блоку "За єдину Україну!" і Соціал-демократичної партії України (Об'єднаної).

У суботу в Києві в інтерв'ю журналістам Мороз заявив: "Я виходжу з тієї логіки, що керівництво парламенту повинно бути сформовано як баланс виконавчої влади, тому там не повинно бути представників від блоку "За єдину Україну!" і СДПУ(О), яка знаходиться в тісних взаємовідносинах з вулицею Банковою, яка намагається робити ревізію виборів після того, як вони відбулися".

За його словами, конфігурація керівництва парламенту може бути різною. Разом з тим, підкреслив лідер СПУ, в керівництві парламенту повинні бути представники блоку "Наша Україна" і Компартії. "Найголовніше, це мають бути представники фракцій, які не входять до пропрезидентських сил", - заявив він.

Відповідаючи на питання журналістів про те, чи сформований пакет кандидатур на керівництво парламенту від СПУ, Мороз зазначив жартома: "Ми не радилися ще з президентом з цього приводу".

Разом з тим лідер Соцпартії повідомив, що соціалісти збираються рекомендувати його кандидатуру на посаду голови Верховної Ради, а на посади віце-спікерів від соціалістів є декілька кандидатур, зокрема, Станіслава Ніколаєнка, Йосипа Вінського і Віталія Шибка.

Він також не виключив, що СПУ буде підтримувати кандидатури від інших політичних сил.

Відповідаючи на питання журналістів про те, чи погодиться він на посаду віце-спікера, Мороз підкреслив, що не вважає потрібним займати цю посаду, оскільки у нього "є висока посада глави фракції".

Лідер соціалістів також повідомив, що в понеділок 13 травня відбудеться засідання фракції СПУ, на якому буде обговорюватися питання про кандидатури від соціалістів на керівні посади в парламенті.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua