"НАША УКРАЇНА" СТОРГУВАЛАСЯ З ДОНЕЦЬКИМИ - ВАСИЛЬЄВ НА БЕЗСМЕРТНОГО

Вівторок, 11 червня 2002, 17:49
Фракція "Наша Україна" розглядає можливість підтримки нинішнього першого віце-спікера парламенту Геннадія Васильєва у випадку, якщо президент запропонує його кандидатуру на посаду генерального прокурора України, повідомило у вівторок агентству "Інтерфакс-Україна" джерело у фракції.

Умовою, за якої "Наша Україна" готова підтримати кандидатуру Васильєва на посаду генпрокурора, є призначення представника цієї фракції на посаду першого віце-спікера, відзначив співрозмовник агентства.

Зокрема, як зазначило джерело, обговорюється варіант призначення на цю посаду Романа Безсмертного. Ряд депутатів "Нашої України" підтвердили агентству, що такий варіант обговорюється, однак він поки не розглядався на засіданні фракції.

Коментуючи на прохання агентства можливість подібної домовленості, народний депутат, член фракції "Наша Україна" Тарас Чорновіл зазначив, що "особисто нічого проти Васильєва не має" і вважає його професіоналом, який міг би очолити Генпрокуратуру України.

Однак, підкреслив депутат, "виступає проти варіанту торгівлі", коли "Наша Україна" буде ухвалювати рішення щодо генпрокурора в обмін на посаду першого віце-спікера.

Представник "Нашої України" Юрій Кармазін вважає, що поки рано говорити про можливе призначення Васильєва, оскільки колишній генпрокурор, нині народний депутат Михайло Потебенько все ще може повернутися на цю посаду. "Згідно із законом Потебенько у разі складання з себе депутатських повноважень може повернутися в будь-який день і для цього не потрібна згода Верховної Ради", - підкреслив він.

Кармазін також зазначив, що, за його інформацією, Потебенько поки не вирішив, чи буде повертатися на посаду. "На сьогодні шанси становлять 50 на 50", - відзначив депутат.

Він також зазначив, що Васильєв "гідний професіонал, який міг би працювати генеральним прокурором".

"За певних політичних обставин я не виключаю того, що "Наша Україна" підтримає кандидатуру Васильєва (на посаді генпрокурора)", - сказав він, додавши, що поки це питання на засіданні фракції не обговорювалося.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua