Леонід Мінін: Деркач і Рабінович – спільники у всіх операціях з нелегальним продажем зброї

П'ятниця, 14 червня 2002, 11:41
17 червня перед судом міста Монца має постати обвинувачений в Італії торговець зброєю, виходець із Одеси й громадянин Ізраїлю та Німеччини Леонід Мінін. У цей день суддя вирішуватиме, чи передавати справу на судовий процес, чи закрити її або домагатися від прокурорів додаткових розслідувань. Про це повідомляє радіо "Свобода" з посиланням на інформацію з міністерства юстиції Італії.

Справа, яка розслідується в Італії, стосується зброї українського походження, яка, згідно із звітом ООН та розслідуванням італійських прокурорів, опинилася в деяких гарячих точках Африки – таких, як Ліберія та Сьєра Леоне. Ці країни перебувають у полі дії санкцій Ради Безпеки ООН.

У Леоніда Мініна, згідно з оперативним повідомленням Інтерполу, виявлено до того ж сумнівні бізнесові зв’язки не лише в Україні та Росії, а й у численних західноєвропейських країнах та на інших континентах.

Італійські прокурори ще торік у грудні звернулися до української влади, щоб та розглянула деякі питання, пов’язані з контрабандою зброї з України та інших східноєвропейських країн. "Однак українська влада повідомила, що, мовляв, кримінальний кодекс не дозволяє проводити такі операції на прохання іноземних органів юстиції без ордера на обшук від самого судді", - зазначив представник прокуратури Монци.

У документах, що їх передано в італійський суд і які отримало радіо "Свобода", є свідчення Леоніда Мініна, який зазначає: "На початку 1999 року на моєму літаку з Києва я забрав українську делегацію. Ішлося про десяток осіб, серед яких і Вадим Рабінович, який представив мені членів делегації. Серед них, за словами Рабіновича, був один колишній генерал та одна особа, яка займалася питаннями озброєнь".

Делегацію прийняв сам президент Ліберії Тейлор. Коли делегація поверталася до Києва, на борту літака був і ліберійський представник Йосва, який повинен був ознайомитись із запропонованим пакетом зброї. Згідно зі "схемою", зброя мала бути перевезена через Буркіна-Фасо.

В іншому документі за словами Мініна мовиться: "Хочу додати, що в Україні є певна особа, Деркач Андрій, спільник Рабіновича у всіх операціях, включно з нелегальним продажем зброї. Мені не відомо, наскільки Рабінович був у спілці з Деркачем у справі постачання зброї до Буркіна-Фасо. Ймовірно, аналіз банківських рахунків міг би з’ясувати цю справу".

Це лише два приклади з низки документів та свідчень, які є в розпорядженні італійського суду й які італійські прокурори були б зацікавлені з’ясувати у співпраці й за допомогою української влади. Зрештою, є й цілий комплекс питань довкола того, хто з боку "Укрспецекспорту" давав дозвіл на закупівлю та продаж зброї, а також на використання транспортних літаків "Антонов".

Італійська прокуратура не має наміру поширювати кримінальну справу на інших осіб, про яких ідеться в різних документах, а, за словами представника прокуратури, "обмежується справою Мініна".

Нагадаємо, що українська влада в лютому цього року офіційно заявила про постачання озброєнь до Буркіна Фасо (березень 1999 року) та Кот-д’Івуару (липень 2000 року), які "були здійснені на законних підставах, і інформацію про них було доведено до відома експертів Ради Безпеки ООН. Якщо зброя та військове спорядження з Буркіна Фасо та Кот д’Івуару потрапили до інших країн, то це сталося без відома та схвалення української сторони".

Проте італійські прокурори бажають з’ясувати справу не так легальних сертифікатів поставок, як сертифікатів, ідентичних до українських оригіналів. Їх конфісковано, і саме ці несправжні сертифікати були призначені для нелегальних поставок зброї, котрі, за словами представника італійської прокуратури, використовував у своїх операціях Мінін.

Як сказав в інтерв’ю радіо "Свобода" представник італійської прокуратури, Україна, як і Італія та інші держави, легально продає озброєння в численні країни, проте у цьому випадку хтось в "Укрспецекспорті", м’яко кажучи, заплющував очі – адже йдеться про фальсифікацію українських сертифікатів із метою нелегальних оборудок зброєю.

Зрештою, у документі, поданому до суду, навіть захисники інтересів Мініна вважають, що було б доцільним звернутися ще раз до української влади й домагатися з’ясування цих питань у відповідних українських органах.

Леонід Мінін та його адвокати твердять, що він не причетний до цієї справи нелегального продажу зброї.

Це питання й розпочне розглядати італійський суд у місті Монца у понеділок 17 червня.

Президент "Медіа інтернешенал груп" Вадим Рабинович в інтерв'ю "Свободі" спростував усі звинувачення на свою адресу, які є у свідченнях Леоніда Мініна. За його словами, це – провокація, організована проти нього співзасновником студії "1+1", громадянином Німеччини паном Фуксманом, а також деякими силами усередині України.

"Я Мініна бачив усього тричі за своє життя. Це все політичні ігри, чи політико-економічні ігри, у які я не хочу, щоб мене втягували. Два роки тому СБУ за фактом заяви Мініна порушило кримінальну справу, шість місяців мені не давали працювати – кожен крок перевіряли, літали там кудись. Цю справу, повністю перевіривши, закрили півтора роки тому. Так що, вибачте, говорити нічого. От тепер і починають придумувати".

Рабінович повідомив радіостанції, що "пан Фуксман – єдина людина у цій державі, яка добре знає і вісім років працює з Мініним, разом з ним їздить і фігурує разом у зведеннях Інтерполу". Саме Фуксман, на думку Рабіновича, і організував "цю провокацію". На уточнююче питання він повідомив, що "один з організаторів провокації" перебуває в Україні, а інший – "за кордоном".

Читайте также:

Товариші по зброїpowered by lun.ua