Ціни на бензин найближчим часом не піднімуться - прогноз

Середа, 10 липня 2002, 14:40
Вартість паливно-мастильних матеріалів (ПММ) на автозаправних станціях (АЗС) України найближчим часом залишиться на колишньому рівні, а в окремих областях навіть дещо знизиться. Такий прогноз надали в компанії FKG Ukraine з посиланням на експертів нафторинку.

Як зазначили в компанії, оптова ціна пального на окремі його види може трохи зрости, що пов'язано з регіональним вирівнюванням цін. Однак істотного зростання не станеться через більш ніж достатні запаси готових нафтопродуктів на нафтопереробних заводах країни. За інформацією FKG Ukraine, на нафтопродуктових терміналах заводів накопичилося 114,5 тис. тонн автомобільного бензину і 157,1 тис. тонн дизпалива (ДП).

У компанії повідомили також, що весь минулий тиждень ПММ дешевшали. Оптові партії високооктанових бензинів знизилися в ціні на 20-30 грн. на тонні, низькооктанових - на 10-20 грн., дизельного палива - до 20 грн. Роздрібна ціна на ПММ за останній тиждень знизилася на 2-5 коп. на літрі. У той же час на 2 коп. зросла ціна А-76 у Криму.

Разом з тим посередники збільшили число пропозицій низькооктанових бензинів і солярки за вищими цінами, у зв'язку з чим середня ціна до кінця тижня припинила знижуватися. На думку фахівців компанії "Шелтон-нафта", це сталося тому, що "ряд НПЗ підняли відпускні ціни на 40-50 гривень на тонні, що привело до припинення падіння цін".

Фахівці вважають, що це вже є наслідком "пільгової метушні" у парламенті. За їх визначенням, якщо парламентарії підтримають імпортерів нафтопродуктів і запровадять пільговий режим, то слід очікувати різкого стрибка цін на ПММ.

UNIANpowered by lun.ua