Округ Жира оголошено "зоною". Без демократії

Субота, 13 липня 2002, 16:49
Комітет виборців України виступив в суботу із заявою в зв'язку зі зняттям кандидата в народні депутати Олександра Жира з реєстрації в 35-му виборчому окрузі (Дніпропетровська область).

"Протягом всієї кампанії повторних виборів у виборчому округу №35 КВУ постійно фіксував порушення виборчого законодавства окружною виборчою комісією і представниками місцевої виконавчої влади. Незважаючи на це, КВУ вважав, що залишалися шанси провести вибори в цьому округу, наближені до демократичних стандартів", - процитував заяву в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна прес-секретар КВУ Олександр Черненко.

Не даючи правової оцінки присудженням, КВУ, однак, схильний убачати в них політичні мотиви. Також КВУ хвилює той факт, що кандидату Жиру досі не надана копія рішення окружкома, яка позбавила його можливості оскарження.

Беручи до уваги ситуацію в окрузі, КВУ відмовляється від спостереження за ходом голосування і підрахунком голосів, оскільки вважає, що події напередодні дня голосування позбавляють виборців права на вільне волевиявлення.

КВУ "висловлює глибокий жаль з приводу того, що бажання деяких українських чиновників не допустити до парламенту окремого політика стало для них вище за репутацію українських виборів в очах громадян і міжнародного співтовариства", говориться в документі.

Тим часом до Нікополя прибула група народних депутатів на чолі з головою комісії Юрієм Оробцом. Як повідомив представник Дніпропетровського відділення КВУ Олексій Безуглий, депутати звернулися до окружного виборчкому з вимогою видати протокол з рішенням комісії про зняття Жира з реєстрації.

Комісія відмовилася надати документи, пославшись на триденний термін оформлення протоколу.

Оробець звернувся до прокурора Нікополя із запитом про отримання даних документів. Поки це питання не вирішено.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування