НАТО хвилює питання корупції, свободи преси та верховенства права в Україні

Понеділок, 15 липня 2002, 09:49
США підтримують прагнення України тісніше співпрацювати з НАТО й вважають її серйозною країною для партнерства, однак про членство Києва в альянсі говорити занадто рано. Про це заявив "Німецькій хвилі" посол США при НАТО Ніколас Бернс.

Всі країни, які хочуть вступити або наблизитися до альянсу, мають проводити у себе відповідні реформи, сказав американський посол при НАТО Ніколас Бернс. Він зазначив, що Україна виконує свої зобов'язання перед альянсом у військовій сфері, але водночас НАТО хоче бачити подальший прогрес у цій та інших галузях.

"Нас хвилюють питання корупції, свободи преси, верховенства права. І ми говоримо на ці теми з українським керівництвом, і будемо продовжувати такі розмови - не для того, щоб щось нав'язувати у внутрішній політиці країни. Але якщо Україна хоче тісніших відносин з НАТО, такі розмови альянс проводитиме",- заявив американський посол при НАТО.

Бернс зазначив, що альянс не вибирає між співпрацею з Україною і з Росією, а потребує добрих відносин з обома країнами.

Дипломат повідомив, що нині зарано говорити, чи вплинуть на відносини Києва й НАТО звинувачення щодо продажу Україною зброї до Іраку. За словами Бернса, картина може стати ясною після того, як український уряд проведе розслідування, на необхідності якого наполягала американська сторона.

Читайте також інтерв'ю Ніколаса Бернса "Дзеркалу тижня"powered by lun.ua