"Українці - частина російського народу, що говорить на діалекті". Ціна гіпотези – 1200000 гривень

Понеділок, 15 липня 2002, 16:25
Принаймні три мешканці Криму подали до місцевого суду Сімферополя позов про захист честі, національної гідності і відшкодування морального збитку на газету "Кримська правда" і її редактора Михайла Бахарєва, повідомили агентству Інтерфакс-Україна в понеділок в Кримській організації Українського Народного Руху.

Позивачі обурені статтею Бахарєва "Ми повернемося до тебе, Батьківщино! Нотатки з конгресу співвітчизників у Москві", опублікованій у "Кримській правді" 27 жовтня 2001 року, де стверджується, що ні української нації, ні української мови не існує.

".. Україна ось недавно провела з'їзд українців, хоч і нації такої в природі не існує, українці - це частина російського народу, яка говорить на одному з діалектів російської мови", - ідеться у статті Бахарєва, витримки з якої наводить "Кримрухінформ".

"Росія ніколи не буде повною і великою без своїх співвітчизників, про яких вона, як мати про своїх дітей, повинна хвилюватися і піклуватися. А ми... Ми в боргу не залишимося. Ми повернемося до тебе, Батьківщино! І повернемося не одні. Разом з нами повернуться твої споконвічні землі, населені не тільки росіянами, але і людьми інших національностей, які вважатимуть щастям возз'єднатися з процвітаючою Великою Росією", - пише Бахарєв.

У своєму позові до місцевого суду Центрального району Сімферополя голова Кредитного союзу "Тавріка-21" і Сімферопольського районного відділення організації "Громадський контроль" Анатолій Сайчук зазначає, що згадані твердження "є наклепом на весь український народ", ганблять Україну, принижують його честь і національну гідність. Позивачі також нагадують, що не варто називати "діалектом" державну мову України, статус якої закріплений Конституцією держави.

На думку голови Кримського союзу власників землі і лідера Кримської організації УНР Олега Фомушкіна, небезпека тверджень Бахарєва полягає в тому, що газета і її автор дезінформують передплатників і масового читача, оскільки "Кримська правда" є громадсько-політичною газетою автономії з найбільшим тиражем. Фомушкін також зазначає, що стаття "розпалює національну ворожнечу між українським і російським братськими народами".

За його словами, позивачі не хотіли подавати до суду відразу після виходу статті, щоб це не виглядало як передвиборна акція, і, спостерігаючи за подальшими публікаціями в "Кримській правді", відзначили появу ще ряду "нетолерантних і ксенофобських матеріалів". Фомушкін не зміг назвати точну кількість осіб, що подали до суд на газету і її редактора, однак зазначив, що тільки серед його знайомих таких 2-3 людини.

Позивачі просять суд зобов'язати газету надрукувати спростування наклепу і стягнути з неї за нанесений моральний збиток 1 млн. грн., а з автора - 200 тис. грн.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua