Почепцов вчитиме Кучму "не втрачати обличчя"

П'ятниця, 26 липня 2002, 19:04
Керівник управління стратегічних ініціатив адміністрації президента України Георгій Почепцов називає серед пріоритетів діяльності управління створення позитивного іміджу України за кордоном і кризовий менеджмент.

У інтерв'ю газеті "День", опублікованому в п'ятницю, Почепцов зазначив, що позитивний імідж України в очах зарубіжної аудиторії дозволяє залучати іноземні інвестиції в країну, розвивати туризм і "всім нам ходити з гордо піднятою головою, зрештою ".

"Багато які країни витрачають на свій імідж за рубежем величезні гроші. Наприклад, Росія за рік витрачає на ці цілі близькоя $ 125 млн. Оскільки навіть схожою сумою ми скористатися не можемо, мова не йде про те, щоб підняти загальний барабанний бій. Це можуть бути задачі на переконання вельми вузької цільової аудиторії в тому або іншому конкретному питанні.

Наприклад, якщо ми хочемо побудувати спільний з Польщею трубопровід, необхідно переконати наших сусідів, що з нами можна мати справу і для них це буде вигідно", - пояснив керівник управління.

Відповідаючи на питання журналіста, Почепцов також підтвердив, що кризовий менеджмент одна з потенційних задач управління. На його думку, цей напрям роботи "хворе місце" для України, оскільки часто воно "є ситуативним".

"Тобто кожен раз, коли виникає потреба на щось оперативно відреагувати, наші структури це роблять експромтом, і, як правило, непрофесійно. Потрібна структура, яка б зазделегідь відпрацьовувала варіанти дій (офіційних заяв і т.д.) на випадок певних форс-мажорних обставин. Подібні заготовки - це як консерви, в яких законсервований час. У критичний момент ми їх відкриваємо - і якийсь відрізок часу зекономлений", - сказав Почепцов.

Серед завдань нового управління він також назвав "розв'язання питання про те, яким чином Україна може увійти в новий глобализированный світ". "Як і Росія, Україна зараз знаходиться на розвилці. Можна скотитися вниз, перейшовши у так званий третій світ, а можна, навпаки, піднятися вгору, зайнявши місце серед цивілізованих держав", - підкреслив Почепцов.

Крім того, управління буде курувати стратегічні проекти. "Наприклад, будується нафтопровід Одеса-Гданськ. У роботу залучений цілий ряд різних відомств. Однак потрібен певний політичний центр, який би оглядав цю справу загалом і у разі необхідності міг би скоординувати зусилля в тому або іншому напрямі", - сказав керівник управління.

Почепцов зазначив, що управління "буде пропонувати на розгляд глави держави проривні вектори розвитку, які допоможуть Україні зберегти свою індивідуальність у цьому новому, набагато складнішому, світі".

Саме ж Управління стратегічних ініціатив на даний момент знаходиться в процесі формування, готується положення, затверджується штат, сказав керівник структури.

Як повідомлялося, Почепцов очолив новостворене управління в середині червня.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування