Директор МВФ роздумав приїжджати в Україну 14 жовтня

Вівторок, 13 серпня 2002, 11:38
Час візиту в Україну директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Хорста Келлера (Horst Kohler) поки точно не відомий, говориться в заяві для преси МВФ.

У заяві зазначається, що Келер "безумовно, має намір відвідати Україну в найближчі місяці", однак точна дата його приїзду не може бути підтверджена. Разом з тим, підкреслюється в документі, українські ЗМІ вказують дату візиту директора-розпорядника МВФ - 14 жовтня 2002 року.

Незалежно від того, коли відбудеться візит Келлера, "МВФ чекає на продовження тісної співпраці з Україною будь-яким зручним для уряду чином", говориться в заяві.

Раніше МВФ відмовився надати Україні черговий транш у рамках програми розширеного фінансування (EFF). Основною причиною невиділення коштів називаються невирішені проблеми у фіскальній сфері: надмірна кількість податкових пільг, а також заборгованість з відшкодування ПДВ, що "підриває принцип верховенства закону і шкодить конкурентоздатності експорту".

Разом із тим МВФ збирається "продовжувати тісну співпрацю з урядом України і розглядає можливість найближчим часом обговорити ті форми співпраці, які в найбільшій ступені відповідатимуть інтересам України".

МВФ у вересні 1998 року відкрив Україні фінансування за програмою EFF загальним обсягом SDR1,92 млрд., з яких отримані SDR1,19 млрд. Уряд і Нацбанк України планували у 2002 році отримати від МВФ три транші кредиту EFF на загальну суму $550 млн.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua