Суддя вимагає зняти гріхи з мертвого Вередюка

П'ятниця, 16 серпня 2002, 17:36
Суддя Донецького апеляційного суду Іван Корчистий, що розглядав справу за обвинуваченням Юрія Вередюка у вбивстві журналіста Ігоря Александрова, вважає незаконним скасування Верховним судом України виправдовувального вироку стосовно Вередюка.

Корчистий звернувся з поданням до голови Верховного суду Віталія Бойка, в якому просить залишити виправдовувальний вирок стосовно Вередюка без змін.

У тексті подання, переданому в п'ятницю агентству Інтерфакс-Україна, говориться, що колегія суддів ВСУ "свого рішення про скасування виправдовувального вироку не мотивувала".

Корчистий вважає, що після смерті Вередюка, ВС не мав законних підстав для скасування виправдовувального вироку, оскільки цим, він фактично порушив конституційні права виправданого. (Вередюк умер від серцевого нападу через певний час після винесення виправдовувального вироку).

"Стосовно Юрія Вередюка вже не можливо провести будь-які слідчі дії, оскільки українським законодавством не передбачене проведення слідчих дій стосовно померлих осіб", - говориться в документі.

Корчистий також відзначає, що органи досудового слідства, або суд, одержавши справу (кримінальну справу ВС направив на додаткове розслідування) будуть зобов'язані закрити її за нереабілітуючих для Вередюка обставин, оскільки судочинство можливе тільки для реабілітації померлого.

"Колегія суддів ВСУ не привела жодного доводу, і не вказала, які ж конкретно докази судом першої інстанції не були взяті до уваги, і яким конкретно доказам судом не дана оцінка у вироку", - відзначає суддя.

Як повідомлялося раніше, обвинувачуваний у вбивстві журналіста Ігоря Александрова Юрій Вередюк був виправданий 17 травня Донецьким апеляційним судом за недоведеністю участі в здійсненні злочину. Юрія Вередюка звільнили з-під варти в залі суду, а справу направили на повторне розслідування. 20 травня Донецька прокуратура оскаржила це рішення суду, а через два місяці Юрій Вередюк помер від гострої серцевої недостатності, що ускладнилася інфарктом міокарда.powered by lun.ua