Литвин проти зайвих років президентства Кучми

Субота, 31 серпня 2002, 16:46
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин розцінює лише як пропозицію думку віце-прем'єра Володимира Семиноженка про необхідність продовження терміну президента до 2006 року.

Про це Литвин заявив у суботу в інтерв'ю журналістам після відкриття школи в селі Ємчиха Миронівського району.

За словами спікера, президент "чітко сказав" у зверненні до народу 24 серпня про те, що у встановлений термін влада в Україні "буде цивілізовано передана наступному, хто отримає мандат довіри від українського народу".

Литвин також відзначив необхідність внесення змін до Конституції для проведення політичної реформи в країні, однак переконаний, що не підлягає змінам розділ про сам порядок внесення змін в Основний закон.

На думку спікера, для проведення політичної реформи в країні необхідно визначити її концепцію і механізм, а також досягнути балансу розвитку, щоб "процес економічної і політичної реформ були взаємопов'язаними і взаємодоповнюючими".

Кажучи про ініціативу президента щодо створення парламентської більшості і формування коаліційного уряду, Литвин знову підкреслив, що спочатку треба визначитися, що вкладати в поняття політична реформа, і як її провести. "Кинути займатися країною і почати займатися політичною реформою?", - спитав він.

"Я голова Верховної Ради, а не глава більшості", - підкреслив Литвин, додавши, що це його принципова позиція.

Він також заявив, що завжди буде підтримувати те, що буде конструктивно. "Якщо більшість буде конституційною, тоді можна буде вести мову про імплементацію пропозицій президента", - сказав він.

Литвин був присутнім на відкритті загальноосвітньої школи в селі Ємчиха Миронівського району.

Спікер подарував дітям цієї школи 15 м'ячів і портрет Тараса Шевченка. Литвин вручив також нагороди, грамоти і годинники від Верховної Ради будівельникам школи.

Фінансування реконструкції школи проводила Південно-Західна залізниця.

Інтерфакс-Україна

Читайте також:

КУЧМА МРІЄ ПРО ДОДАТКОВИЙ ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ ТЕРМІН?

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua