Остання спроба Медведчука створити більшість

Четвер, 19 вересня 2002, 14:18
Один з лідерів фракції "Наша Україна" Юрій Костенко стверджує, що у даний момент в адміністрації президента України продовжується нарада глави АП Віктора Медведчука з лідерами декількох партій щодо створення парламентської більшості без участі "Нашої України".

В інтерв'ю журналістам Костенко нагадав, що у середу відбувся перший раунд такої зустрічі, а у четвер, за його інформацією, мова вже йтиме про підписання учасниками наради угоди про більшість. "Яка більшість, під що - це не є темою наради, головне, щоб було підписано, що вони входять в більшість без "Нашої України", - наголосив Костенко.

За його словами, він не виключає, що вже у вівторок, 24 вересня, буде здійснена спроба оголосити про створення такої більшості.

При цьому Костенко зауважив, що Медведчук не був прихильником участі "Нашої України" в переговорах щодо створення більшості. Також Костенко висловив здивування тим фактом, що невелика за розмірами фракція "продовжує ініціювати створення більшості на своїй основі".

Він також підкреслив, що ця зустріч "є останньою спробою глави АП заблокувати той процес формування більшості, який проводить "Наша Україна".

Депутат підкреслив, що "Наша Україна" вже підготувала проект коаліційної угоди, який був розданий всім фракціям. Костенко підкреслив, що практично жодна з політичних сил не висловила принципових застережень щодо підписання цієї угоди. "Тому всі ці чергові спроби АП перехопити ініціативу формування більшості, поставити цей процес під свій контроль, свідчать про те, що, на превеликий жаль, діюча влада попри акції протесту, поки що не готова до конструктивного діалогу", - наголосив Костенко.

Зі свого боку, підкреслив він, "Наша Україна" сьогодні продовжить консультації з політичними силами, щоб вже до кінця дня внести остаточний варіант проекту угоди. Костенко зазначив, що цей проект у четвер буде переданий голові ВР Володимиру Литвину, оскільки він має бути в центрі подій щодо формування парламентської більшості.

Костенко переконаний, що до кінця наступного тижня необхідно закінчити переговори щодо парламентської більшості та коаліційного уряду. Інакше, підкреслив Костенко, у "Нашої України" не залишиться іншого шляху як формування демократичної опозиції.

UNIANpowered by lun.ua