Проти лідерів опозиції порушили кримінальну справу?

3 перегляди
Четвер, 19 вересня 2002, 16:09
Лідерам опозиційних партій на Черкащині в рамках розслідування кримінальної справи ставлять однотипні питання щодо організації та джерел фінансування акції протесту. Про це з посиланням на керівника місцевого осередку Українського народного Руху Миколу Котко повідомляє прес-служба УНР.

Голова Черкаської обласної організації Українського Народного Руху Микола Котко був допитаний слідчими УМВС Черкаської області напередодні акцій протесту. Котко ставили питання, які були додані до "кримінальної справи № 49-1054".

Серед них такі, що вимагали пояснити слідству "яким чином Ви маєте намір людей, яких агітуєте, доставляти у Київ", "хто фінансує проведення акції громадянського протесту і де Ви маєте намір розміщувати людей", "як Ви маєте намір провести акцію цивільного протесту, якими діями це буде зумовлено?"

Окрім цього запитання-"попередження" - "Чи відомо Вам, що заклики до відставки президента є втручанням в діяльність державного діяча і спричиняють за собою карне покарання по ст. 334 КК України?" та що "вимоги дострокових виборів президента України суперечить законодавству України? "

Микола Котко не виключає, що "запитання були розроблені в Києві й розіслані по обласних відділеннях прокуратури". Він також повідомив, що "лідерам опозиційних партій на Черкащині слідчі ставили такі ж питання".

Щодо того, про яку справу йшлося і в якій іпостасі був запрошений голова Черкаської організації УНР, Котка не повідомили. За його словами, "крім номеру справи, слідчий УМВС Черкаської області Валентин Кожухівський більше нічого не пояснив". Тому Котко не виключає, "що кримінальна справа № 49-1054 - це справа проти керівників опозиції, відкрита ще до початку акцій протесту 16 вересня".

Микола Котко повідомив, що "слідчі також мали розмови з керівниками районних організацій Українського Народного Руху - зокрема, із головами Золотоніської та Монастирищенської районних організацій".

Окрім того, за повідомленням агентства УНІАН, 19 вересня 2002 року без будь-яких пояснень і підстав невідомими було заарештовано секретаря-референта партії "Батьківщина" Сергія Будніка, що повертався з відпустки. Його доля невідома.

Вдома у Сергія Будніка проведено обшук, вилучено особисті речі. Сергій Буднік працював в офісі партії "Батьківщина" на бульварі Лесі Українки і відповідав на телефонні дзвінки, що надходили до приймальні народних депутатів Юлії Тимошенко і Олександра Турчинова. Цим його службові функції вичерпувалися. Тому будь-яких мотивів, за якими могли б затримати чи заарештувати Сергія просто не може існувати.

Також як стало відомо партії "Батьківщина", 19 вересня 2002 року у кількох районах м. Києва (зокрема, біля Володимирського ринку, на Лук'янівці, в районі ст. метро "Дарниця" та ін.) невідомі люди скупляють весь тираж газети "Вечерние вести" з кіосків та прямо на місті палять газети.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua