Депутати закликають Кучму відвідати парламент

Середа, 25 вересня 2002, 11:23
В середу фракції КПУ, СПУ та БЮТ виступили зі спільною заявою, в якій вони вимагають негайного проведення закритого засідання парламенту за участю керівників країни, присвяченого продажу Україною зброї в Ірак.

Парламентські фракції, згадуючи офіційне визнання факту порушення Україною санкцій ООН щодо продажу зброї, констатують: "Сталося те, що передбачалося, всупереч брехливим запевненням з боку вищого керівництва нашої держави". Депутати передбачають, що наслідком цього викриття може бути "блокування всіх економічних контактів, введення ембарго, розірвання дипломатичних стосунків та інші санкції з катастрофічними наслідками для суспільства та держави".

"Ми, представники опозиції, категорично протестуємо проти утискування інтересів України", проте, як, зазначають народні депутати, "ми розуміємо правомірність притягнення до відповідальності конкретних посадовців в Україні, найперше, президента Кучми, за згоди і під патронатом якого здійснювалось брутальне порушення міжнародних актів, чинність яких визнано Україною".

Комуністи, соціалісти та бютівці наполягають на "негайному проведенні закритого засідання парламенту з участю вищих керівників держави та структур, причетних до незаконних операцій".

Депутати підкреслюють, що йдеться не про торгівлю, а "про крадіжки ресурсів держави, адже з цієї "торгівлі" до бюджету не надійшло ні копійки".

"Ми зобов’язані пояснити народу України й міжнародній спільноті зміст альтернативи: Кучма чи Україна", йдеться у зверненні.

Від фракцій заяву підписали: КПУ – Адам Мартинюк, від СПУ – Станіслав Ніколаєнко, від Блоку Юлії Тимошенко - Анатолій Матвієнко.powered by lun.ua