В антикучмістів є план. Попереду всеукраїнський страйк

Середа, 25 вересня 2002, 17:34
Опозиція має розроблений послідовний план дій з усунення президента Кучми від влади та реалізації політичної реформи. Серед іншого цей план включає проведення всеукраїнського страйку, повідомив "Українській правді" член фракції соціалістів Микола Рудьковський.

За словами депутата, план було схвалено "ще до 10 вересня". Він почав реалізовуватися "від поїздки опозиції регіонами та проведення акцій протесту 16 вересня". Нинішній етап Рудьковський охарактеризував як закінчення першої частини: "Це не початок кінця, це лише кінець початку".

"Друга активна фаза можлива на початку жовтня", - сказав він. Депутат відмовився розкривати деталі плану, зазначивши лише, що ця фаза "може перерости у масовіші демонстрації, які матимуть значно більший вплив на ситуацію в державі".

Він також зазначив, що цей етап може включати проведення "всеукраїнського політичного страйку". Рудьковський не виключає, що результатом даної акції може стати "поява нової більшості в парламенті".

Одним з пунктів плану також є ухвалення закону про пропорційні вибори.

У плану, як каже депутат, також є "третя, завершальна частина". Однак він не став вдаватися у подробиці.

Відповідаючи на питання, хто ухвалював цей план і чи брав в цьому участь Віктор Ющенко, Рудьковський був лаконічний: "Документ погоджений лідерами опозиції".

Коментуючи заяву держдепартаменту США щодо причетності Леоніда Кучми до торгівлі з Іраком, депутат відзначив "історичність моменту". "Вона полягає в тому, що вчора вперше не просто іноземна держава, а світовий лідер визнав як існування плівок Мельниченка, так і причетність президента України до здійснення міжнародного злочину. Кучма підпадає під юрисдикцію не тільки українського, але й міжнародного законодавства". Це, за словами Рудьковського, є ще одним аргументом на підтвердження правильності дій опозиції.

УПpowered by lun.ua