Шлинчак звільнився із "Сегодня" через політичну цензуру

Четвер, 26 вересня 2002, 16:36
Редактор відділу "Політика" газети "Сегодня" Віктор Шлинчак написав заяву про звільнення з редакції. Формулювання у заяві - "у зв'язку з уведенням цензури у редакції газети "Сегодня", вважаю неприйнятним продовжувати роботу на посаді".

Шлинчак нагадав, що тиждень тому несподівано був звільнений головний редактор газети "Сегодня" Олег Нипадимка. "Йому не пояснили причину звільнення, натякнувши, що таке прохання засновників з високих кабінетів".

"Тепер хочу пояснити своє рішення. Головна причина - це страх, який
поселився у кабінетах керівництва редакції. Керівники редакції перебувають у "політичній розгубленості". А оскільки політика видання не визначена, вони готові знімати зі шпальт будь-які гострі матеріали. Однак те, чим славилася газета "Сегодня" - свободою висловлювання і власним стрижнем - може померти. І це болить", говорить Шлинчак.

Журналіст заявляє, що не може сприймати "подібне "пристосування" і працювати по-іншому". "До того ж особисто у мене є всі підстави не вірити, що тенденції, які намітилися у газеті, будуть сприяти моєму професійному зростанню як журналіста. Я три роки редагував відділ політики - і знаю, що, як і коли ми собі могли дозволити писати. У тих рамках, які негласно починають виставляти у даний момент, я не бачу можливості для продовження роботи".

Зі слів Шлинчака, за останній тиждень "злетіли" три матеріали, підготовлені ним для відділу політики. Один з них - інтерв'ю з Романом Безсмертним УП збирається опублікувати у п'ятницю. Другий матеріал - про особливості висвітлення подій в українських ЗМІ, який, можливо, найближчим часом з'явиться на Телекритиці. Третій матеріал під рубрикою "Чутки" стосувався адміністрації президента.

Українська правдаpowered by lun.ua